تبلیغات گوگل یا گوگل ادز :

تبلیغات گوگل یکی از خدمات شرکت گوگل هست که از سال 2000 یعنی 2 سال پس از فعالیت رسمی گوگل، شروع به کار کرد. در این پلتفرم شما میتوانید وبسایت خود را در صفحه ی اول و جزء نتایج برتر به نمایش درآورید! البته با پرداخت پول بابت هرکلیک برروی نتیجه ی شما!

تبلیغات گوگل

گوگل را همه میشناسید. گوگل یک موتور جستجو است که روزانه افراد در سراسر جهان بیش از 5 میلیارد بار در آن به جستجوی نتایج می پردازند. گوگل ادز که در ابتدا به گوگل ادوردز شناخته می شد، در واقع یک نوع تبلیغات کلیکی برای وبسایت شماست. به زبان ساده عملکرد این پلتفرم به این صورت است که شما اکانت خود در گوگل راشارژ می کنید و وبسایت خود را برای کلمات کلیدی مشخص تعیین می کنید تا بعد از سرچ کاربر در نتایج برتر قرار بگیرد. سپس تعیین می کنید، به ازای کلیک هر کاربر بر روی نتیجه‌ی شما، چه مقدار پول از حسابتان کم بشود. این تبلیغ تا زمانی که حساب شما صفر شود در نتایج با قی می‌ماند. البته می توانید کمپین تبلیغاتی خود را بهینه کنید. مثلا اوج ساعات سرچ برای کسب و کار خود را با آنالیز های مختلف بدست آورید و فقط برای آن ساعات تبلیغ را فعال کنید. در این حالت بیشترین بهره را از تبلیغ خود می برید. در این مقاله بیشتر با شرایط نمایش نتیجه ها در گوگل آشنا میشویم.

روش کار موتور جستجوی گوگل:

برای بسیاری سوال است که گوگل چرا بعضی از وبسایت ها را در نتایج برتر نمایش می دهد و بعضی از آنها را در خطوط بعدی و یا صفحات بعد؟ پاسخ این است که موتور جستجوی محبوب گوگل بر اساس الگوریتم های خاصی به این سایت ها رتبه می دهد. بعد از سرچ کاربر، موتور جستجو بهترین وبسایت هایی که مطالب مربوط به سرچ کاربر را در وبسایت خود دارند به شخص نشان می دهد. هر وبسایتی که محتوای بهتری نوشته باشد و از نظر فنی و ساختاری، به الگوریتم های گوگل نزدیک تر باشد، در رتبه ی بالاتری قرار می گیرد. در واقع سئو، وبسایت شما را بر اساس الگوریتم های گوگل بهینه می کند و باعث میشود در رتبه های بالاتری قرار بگیرید!

با تبلیغات گوگل، سریع به رتبه های برتر برسید:

وبسایت هایی که بدون تبلیغات و با استفاده از سئو به رتبه های برتر می رسند درواقع جزء نتایج گوگل محصوب می شوند. اما شما با استفاده از گوگل ادز میتوانید همین امروز هم، بالاتر از آن ها قرار بگیرید. در تصویر زیر نتایج موتور جستجوی گوگل را برای سرچ کلمه ی کلیدی طراحی سایت در اصفهان مشاهده می کنید. نتیجه ای که در کنار آن “Ad”  قرار گرفته است، وبسایتیست که از تبلیغات گوگل استفاده کرده است. دیگر وبسایت ها، از نتایج ارگانیک هستند. 

نتایج گوگل و تبلیغات گوگل

مزایای تبلیغ گوگل:

مهمترین مزیت آن سریع بودن آن است. شما بعد از اینکه وبسایت خود را طراحی و آماده کردید، میتوانید با یک تبلیغ هوشمندانه ی گوگل، به فروش برسید. در صورتی که سئو امر زمان بریست. از نظر هزینه هم میتوان گفت به صرفه تر است. شما از 3 میلیون تومان به بالا میتوانید بودجه برای تبلیغات گوگل اختصاص دهید. مزیت بعدی هدفمند بودن تبلیغات گوگل است. شما میتوانید تبلیغات رو به طوری انتخاب کنید که  شامل کلمه ی شهر خودتان باشد و یا به روش های مختلف آن را هدفمند کنید تا بازدهی بالایی داشته باشد و بابت کلیک های فرعی از حسابتان پول کم نشود. 

کمک به سئو با گوگل ادز :

تبلیغات گوگل به صورت مستقیم بر روی سئو تاثیر نمی‌گذارد. زیرا لینک آن نوفالو است. اما بصورت غیر مستقیم می تواند موجب بهبود سئو وبسایت شما شود. همچنین باعث معروف تر شدن برند شما شده و امکان سرچ نام وبسایت در دفعات بعدی توسط کاربران وجود دارد. همچنین شما با استفاده از تبلیغات و گزارشی که پنل گوگل ادز به شما می دهد، میزان حجم سرچ کلمات کلیدی را نیز به خوبی تشخیص می‌دهید. این امر می تواند در ادامه‌ی راه برای شما بسیار کارساز تر باشد و لیست بسیار دقیقی از سرچ کلمات کلیدی کسب و کارتان را در اختیار شما قرار دهد. 

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تبلیغات گوگل یکی از کانال های قدرتمند و بسیار پربازده در دیجیتال مارکتینگ است. اما آیا این کانال برای همه‌ی کسب و کارها مناسب است؟  با توجه به اینکه تبلیغات گوگل در ایران، یک نوع تبلیغات گران به حساب می‌آید، برای همه‌ی کسب و کارها مناسب نیست. تبلیغات گوگل بسیار به حاشیه‌ی سود محصول و یا خدمات شما وابسته است. زیرا شما به ازای هرکلیک دلار و یا لیر پرداخت می کنید و قرار نیست همه‌ی افرادی که برروی وبسایت شما کلیک می‌کنند، از شما خرید کنند. بصورت میانگین از هر ۱۰ کلیک، ۱ ورودی به خرید منجر می‌شود. برای مثال اگر حاشیه‌ي سود شما ۲۰۰ هزارتومان باشد و به ازای هر کلیک از شما ۱۵ لیر(حدودا ۳۰ هزارتومان) کم شود، این تبلیغ برای کسب و کار شما اصلا مناسب نیست. زیرا اگر به هر ۱۰ نفر یک محصول بفروشید، ۳۰۰ هزارتومان خرج کرده اید و فقط ۲۰۰ هزارتومان سود کرده اید. بنابراین حاشیه‌ی سود محصول در تبلیغات گوگل بسیار مهم است. 

سفارش تبلیغات گوگل:

با توجه به اینکه تبلیغات گوگل نیز قوانین و قاعده ی خاص خودش را دارد، اگر بصورت دقیق انجام نشود، پول شما سوخت خواهد شد. به همین دلیل ما در کنار شما هستیم، تا از تجربه ی خود در تبلیغات کلیکی گوگل، به شما کمک کنیم. اگر قصد دارید که تبلیغات گوگل را برای سایت خود فعال کنید، بهتر است قبل از آن با کارشناسان ما تماس گرفته، تا بسته به حوزه کاری و بودجه شما، پر بازده ترین تبلیغات را برای شما انجام دهیم. 

Sending
User Review
0 (0 votes)
مشاوره رایگان