• اصفهان، خیابان اشراق، نبش کوچه 9، مجتمع ادارای رمانتیک، واحد 3
  • 09134069396-03134593077

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

در مورد دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، تعاریف زیادی وجود دارد. اصلی ترین و قدیمی ترین تعریف آن، بازاریابی با استفاده از وسایل دیجیتال است. شما از هر وسیله ی دیجیتالی که برای بازاریابی استفاده کنید درواقع فعالیت دیجیتال مارکتینگ داشته اید. حتی بسیاری از افراد تبلیغات تلویزیونی را نیز دیجیتال مارکتینگ می دانند. زیرا با استفاده از یک وسیله ی دیجیتال انجام شده است. جذب مشتری از طریق وبسایت، شبکه های اجتماعی، ایمیل، پیامک و… همه در واقع یک نوع بازاریابی اینترنتی است.

دیجیتال مارکتینگ از گذشته تا به امروز :

در گذشته رقابت در زمینه ی بازاریابی اینترنتی بسیار کم بود. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار با روزی 1 الی 2 ساعت وقت گذاشتن بر روی بازاریابی اینترنتی، به هدف خود می رسیدید. بسیاری از مدیران، در هفته یک یا 2 مقاله در وبسایت مجموعه قرار می دادند، تعدادی ایمیل تبلیغاتی ارسال می کردند و نهایتا یک یا دو بار در ماه کمپین پیامکی به را می انداختند. اما امروزه باتوجه به حضور پر قدرتمند شرکت های زیادی در این فضا، نمی توان مثل گذشته عمل کرد. شما حتما باید برای بازاریابی اینترنتی خود زمان زیادی بگذارید و حتی تعدادی کارمند استخدام کنید.

4 ستون مهم دیجیتال مارکتینگ:

برای اینکه در بازار پر رقابت اینترنت دوام بیاورید باید با برنامه و اصولی عمل کنید. بنابراین باید در ستون های مختلفی این بازاریابی را انجام دهید. شاید نیاز باشد برای هر قسمت کارمندی استخدام کنید. اما اگر اول راه هستید و فعلا توانایی استخدام ندارید، خودتان به تنهایی هر ستون را بررسی و تقویت کنید. مطمئن باشید اگر اصولی برنامه ریزی کنید، به درآمد بالایی خواهید رسید و مجبور به استخدام در هر ستون می شوید.

1- جذب مشتری:

ستون اول دیجیتال مارکتینگ، جذب مشتری است. شما باید با فعالیت های خود ابتدا افراد جدیدی را جذب کسب و کار خود کنید. برای جذب مشتری از طریق بازاریابی دیجیتال به نظرتان چه کار باید کرد؟ یکی از راه های بسیار کارآمد داشتن یک وبسایت سئو شده است. شما با طراحی سایت شرکت خود و سئو آن در کلمات کلیدی مناسب میتوانید افراد زیادی را از طریق سرچ گوگل به کسب و کار خود جذب کنید. روزانه تعداد زیادی از کسب و کار ها با سرچ کلمه ی کلیدی طراحی سایت در اصفهان، به وبسایت کاروو وِبز جذب می شوند. این یعنی اجرای ستون اول دیجیتال مارکتینگ. دیگر چه روش هایی برای جذب به فکرتان می رسد؟

2- فعالسازی مشتری :

ستون دوم دیجیتال مارکتینگ، فعال سازی مخاطب جذب شده است. بسیاری از افراد به وبسایت ها مراجعه و آن را ترک می کنند. زیرا در وبسایت فکری برای فعالسازی مشتری صورت نگرفته است. بعد از این که مخاطب را از روش های مختلف جذب کردید باید آن را فعال کنید. فعال کردن به این معنا نیست که از شما خرید کند. شما باید اعتماد او را جلب کنید تا او اطلاعات تماس خود را در اختیار شما بگذارد. برای مثال او را ترغیب به ثبت نام در وب سایت خود کنید. این اطلاعات در ستون بعدی به شما کمک زیادی خواهد کرد.

3- پولسازی از مخاطبان فعال شده:

بعد از اینکه تعدادی از مشتریان جذب شده را فعال کردید و اطلاعات تماس آن ها را ثبت کردید، باید سراغ ستون سوم دیجیتال مارکتینگ بروید. با استفاده از اطلاعات تماس عملیات فروش را آغاز کنید. یک کمپین تخفیف جذاب راه اندازی کنید و از طرق مختلف او را با خبر کنید. برای مثال با آنها تماس تلفنی برقرار کنید، ایمیل دهید و حتی پیامک بفرستید. این افراد به شما یک بار اعتماد کرده و اطلاعات خود را به شما داده اند. پس احتمال اینکه از تخفیف شما استقبال کنند، بسیار زیاد است. وقت را هدر ندهید.

4- حفظ مشتری :

بسیاری از افراد به ستون چهارم دیجیتال مارکتینگ بی توجه هستند. در صورتی که مهم ترین قسمت بازاریابی دیجیتال است. بعد از اینکه مخاطب خرید خود را انجام داد او را رها نکنید. حتما محصول و خدماتی که ارائه داده اید را پشتیبانی کنید. بعد از مدتی با آنها تماس گرفته و بررسی کنید که مشکلی نداشته باشند و مطمئن شوید که از خرید خود راضی بوده اند. مشتریانی که یکبار به شما اعتماد کرده و به شما پول پرداخت کرده اند، بازهم این کار را انجام می دهند. همچنین این مشتریان شما را به افراد زیادی نیز معرفی خواهند کرد، به شرط آنکه پشتیبانی خوبی ارائه دهید و آن ها را رها نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان