• اصفهان، خیابان اشراق، نبش کوچه 9، مجتمع ادارای رمانتیک، واحد 3
  • 09134069396-03134593077

2 دلیل برای ریسپانسیو بودن وبسایت

2 دلیل برای ریسپانسیو بودن وبسایت

در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از مهم ترین ویژگی های وبسایت بپردازیم. ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن وبسایت تاثیر بسیار زیادی در سئو وبسایت و همچنین افزایش فروش شما دارد. واکنش گرا بودن یعنی وبسایت شما در تمام دستگاه ها، اعم از موبایل، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر طراحی درستی داشته باشد. وقتی یک کاربر با گوشی خود وارد وبسایت شما شد، بتواند به راحتی روی دکمه ها کلیک کند، متن را بخواند و در حالت کلی به راحتی با وبسایت شما کار کند.

دلیل اهمیت ریسپانسیو بودن وبسایت:

اگر هنگام طراحی سایت خود، به ریسپانسیو بودن وبسایت توجه نکنید چه اتفاقی می افتد؟ بیایید مسیر را باهم مرور کنیم. تعداد زیادی از افراد امروزه با گوشی خود در گوگل سرچ می کنند. فرض کنیم از طریق گوگل یا هر راه دیگری، مخاطب شما وارد وبسایت شد. اگر وبسایت شما ریسپانسیو نباشد، او نمی تواند به محصولات و یا خدماتی که دارید به راحتی دسترسی پیدا کند. بنابراین سریعا صفحه را بسته و وارد وب سایت دیگری خواهد شد. یعنی شما با تمام هزینه ای که کرده اید، تعداد زیادی از مخاطبان خود را از این طریق از دست می دهید.

اهمیت واکنش گرا بودن وبسایت برای گوگل :

گوگل به راحتی کاربر اهمیت زیادی می دهد. اگر هر موضوعی باعث شود که افراد موتور جستجوی گوگل را ترک کنند با آن برخورد می کند. بنابراین به وبسایت هایی توجه دارد که راحت بودن کاربر برایشان اهمیت دارد. با توجه به فراگیر شدن استفاده  ی افراد از موبایل و تبلت، گوگل وبسایت ها را ملزم کرده است که ریسپانسیو باشند. وگرنه برای آن ها امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت. اگر به واکنش گرا بودن وبسایت خود توجه نکنید، بسیار بعید است که درنتایج برتر گوگل به نمایش گذاشته شوید.

نتیجه گیری:

به 2 دلیل با اهمیت باید به واکنش گرا بودن وبسایت خود توجه کنیم. فرقی نمی کند آن وبسایت فروشگاهی است یا شرکتی. دلیل اول اینکه کاربران احساس راحتی کنند و ما کسانی که از طریق گوشی موبایل وارد وبسایتمان میشوند را از دست ندهیم. دلیل دوم امتیاز های گوگل است. قطعا یکی از اهداف شما از راه اندازی وب سایت، قرار گرفتن در نتایج برتر گوگل است. بنابراین باید به این فاکتور اهمیت ویژه ای دهید. کاروو وِبز نمونه کار های زیادی در زمینه ی طراحی سایت در اصفهان و شهر های دیگر ایران دارد که همه ی آن ها کاملا ریسپانسیو است. مجموعه ی کاروو وِبز به این موضوع توجه زیادی دارد و تفاوتی نمی کند شما کدام پلن قیمتی طراحی سایت را انتخاب کنید. در هر صورت واکنش گرا بودن، یک فاکتور جدا نشدنی از وبسایت های کاروو وِبز است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان