• اصفهان، خیابان اشراق، نبش کوچه 9، مجتمع ادارای رمانتیک، واحد 3
  • 09134069396-03134593077

کانال های فروش در بیزینس به چه معناست ؟

کانال های فروش در بیزینس به چه معناست ؟

کانال های فروش در واقع مکان هایی هستند که از طریق آن محصول و خدمات خود را به مشتریانتان می فروشید و کسب درآمد می کنید. یکی از کانال های فروشی که قطعا همه ی شما الان در ذهن دارید، مغازه، فروشگاه و یا دفتر کار است. به این نوع کانالهای فروش، کانال فروش فیزیکی گفته می شود. یک نوع از کانال های فروشی که این روزها برای اکثر مدیران کسب و کار اهمیت ویژه ای یافته، کانال های فروش مجازی هستند.

کانال های فروش مجازی:

کانال های فروش مجازی کانال هایی هستند که مشتریان شما بدون حضور فیزیکی و از راه دور میتوانند با شما ارتباط گرفته و از شما خرید کنند. یکی از قدیمی ترین این کانال های فروش، وبسایت می باشد. با ظهور اینترنت و پدید آمدن فضای وب، به سرعت شرکت های بزرگ و کوچک با راه اندازی و طراحی وب سایت برای کسب و کار خودشان، اولیتن کانال های فروش مجازی خود را شکل دادند.

ظهور شبکه های اجتماعی:

با ظهور شبکه های اجتماعی، اول بسیاری به آن به عنوان سرگرمی نگاه می کردند. اما پس از مدتی، بسیاری از کسب و کار ها با روش های مختلف سعی در برند سازی و فروش خدمات خود در این بستر ها نمودند. یوتیوب یکی از اولین وبسایت هایی بود که با فراهم آوردن بستر ویدئویی جذاب، فضایی را برای تبلیغ و جذب مشتری کسب و کار ها فرا هم آورد. پس از آن فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و… محلی برای جولان دادن شرکت ها برای برند سازی و فروش بودند.

اهمیت کانال های فروش مجازی :

با توجه به استقبال شدید مردم درنیا از فضای اینترنت، روش های خرید مردم تغییر یافت. بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای حضور در بازار ها و صرف کردن چندین ساعت برای خرید چیزی، با چند کلیک این کار را انجام دهند.

شما بیشتر خرید های خود را به چه صورت انجام می دهید؟ در دیدگاه های برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان