اخبار

ورود گوگل به دنیای فوتبال

در روزهای گذشته شرکت گوگل و گروه تبلیغاتی آن تحرکات زیادی را در دنیای فوتبال به نمایش گذاشته‌اند. این تحرکات نشان می‌دهد احتمالا گوگل در برنامه‌های تبلیغاتی خود برروی این ورزش حساب ویژه ای باز کرده است. در این مقاله قصد داریم داغ ترین فعالیت‌‌های گوگل در هفته‌ی گذشته در دنیای فوتبال را معرفی کنیم.

تبلیغ Google Bard با حضور هری کین، ستاره‌ی بایرن مونیخ

گوگل بارد ابزار هوش مصنوعی گوگل است که مبتنی بر مدل‌های زبانیست. در این ابزار افراد می‌‌توانند سوال‌های خود را از بارد بپرسن و با دقت بالایی از این ابزار پاسخ بگیرند. حالا بارد تبلیغ خود را با استفاده از ستاره‌ی بایرن مونیخ اجرا کرده‌است.

به نقل از Marketing Beat، این همکاری با یک سری ویدیو در شبکه‌های اجتماعی آغاز شد که در آنها مهاجم بایرن مونیخ در حال آزمایش فناوری‌های هوش مصنوعی Google Bard است؛ گفتنی است که این ویدیو به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی ترجمه شده تا هم آلمانی‌زبانان به راحتی آن را بفهمند و هم انگلیسی‌زبانان. ویدئو این تبلیغ را در قسمت زیر می‌توانید ببینید.

در این ویدیوها که در مونیخ ضبط شده‌اند، هری کین را نشان می‌دهند که از طریق بارد در حال ساختن پرامپت‌های مختلفی مانند ایده‌های خلاقانه برای شادی ‌کردن پس از گل، توضیح قانون آفساید و … است. این ویدیو قرار است در کانال‌های LADbible و SPORTbible برای ۱۱۵.۴ میلیون نفر مخاطب به نمایش دربیاید.

تلاش احتمالی گوگل برای خرید احتمالی نام ورزشگاه تاتنهام

به گزارش وبسایت The Athletic، گوگل در حال بررسی شرایط برای خرید حق نام ورزشگاه باشگاه فوتبال تاتنهام انگلیس است. با وجود این که هنوز اطلاعات دقیقی از مذاکرات طرفین در دست نیست، اما به نظر می‌رسد که در صورت حصول توافق، نام این ورزشگاه به Google Stadium (گوگل استادیوم) تغییر پیدا خواهد کرد.

در دنیای بازاریابی این یک امر مرسوم است که برندهای بزرگ نام ورزشگاه تیم‌های مهم را به نام برند خود تغییر داده و برای این موضوع پول زیادی نیز پرداخت می‌‌کنند. برای مثال سالهاست که نام استادیوم آرسنال، ورزشگاه امارات است.

جمع بندی

گوگل در گذشته نیز سابقه‌ی حضور در دنیای ورزش را داشته و قبلا در فرمول 1 و NBA همکاری‌هایی داشته است. اصلا بعید نیست که این بار به همکاری بزرگ‌تری در دنیای فوتبال فکر کند. از آن‌جایی که تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد، گوگل با این معامله می‌تواند بازتاب بین‌المللی مناسبی برای خود ایجاد کند. شایان ذکر است که برندهای بزرگ دیگری مثل اسپاتیفای هم وارد دنیای فوتبال شده‌اند.

نویسنده

حامد نیرومند

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button