اخبار

رونمایی از قابلیت جدید سرچ گوگل | circle search

قابلیت circle search گوگل

گوگل از سال ۲۰۲۳ و بعد از معرفی chatgpt، تحرکات بسیار زیادی را داشته است. این شرکت هر بار با ارائه‌‌ي یک قابلیت جدید، نگاه ها را به سمت خود بیشتر کرده‌است. در کنار آپدیت‌های زیاد موتور جستجوی گوگل در یکسال گذشته، قابلیت‌های زیادی نیز به این موتور جستجو اضافه شده است. در هفته‌ی گذشته نیز، گوگل امکانات جدید circle search یا همان جستجوی دایره‌ای را معرفی کرد. این قابلیت برای صرفه‌جویی در زمان برای گرفتن اسکرین شات و سپس بستن برنامه و جستجو در گوگل، معرفی شده است. با استفاده از این آپدیت شما کافیست فقط دور قسمتی از عکس یا ویدئو که نیاز دارید یک دایره بکشید، سپس بصورت اتوماتیک نتایج مربوط به آن را در گوگل بدست خواهید آورد.

طبق گفته‌ی گوگل در کنفرانسی که اخیرا برگزار شد، امکانات circle search فعلا برروی گوشی‌های اندرویدی در نقاطی از جهان فعال شده و در حال تست است. در ویدئوی زیر، به صورت جذاب و کاربردی امکانات جستجوی دایره‌ای (circle search) گوگل معرفی شده است.

شاید برای شما سوال باشد که این امکانات تکراری و قبلا در google lens استفاده شده است. اما تفاوت circle search با گوگل لنز در این است که در قابلیت جدید شما نیازی به باز کردن برنامه ای ندارید. در هر قسمت از تلفن همراه که باشید، با کشیدن دایره برروی تصویر مورد نظر و زدن add to search می‌‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. قابلیت جستجوی دایره ای فعلا برروی گوشی های galaxy s24 قابل نمایش است. در ویدئویی هم که در این صفحه دیدید، این قابلیت را در همین گوشی همراه نمایش می‌دهد. احتمالا به زودی شاهد استفاده از قابلیت های جدید سرچ گوگل در سراسر گوشی های اندرویدی دنیا خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button