ویژه‌ی سئوکاران

سئو OFF PAGE چیست و چه تاثیری بر سئو وبسایت دارد

سئو off page چیست

سئو off page را می‌توان یکی از مهم‌ترین روش‌های بهینه‌سازی سایت دانست. با استفاده از سئو خارجی می‌توانید به‌راحتی سایت خود را در میان نتایج SERP پیشرفت داده و بهترین نتیجه را از این موضوع کسب کنید.

نکته مهمی که دررابطه‌با سئو آف پیچ وجود دارد، این است که می‌توانید با کمک تکنیک‌ها و ترفندهای مختلف این کار را انجام دهید. به‌طور مثال استفاده از لینک‌سازی یا رپورتاژ خبری می‌تواند به‌شکلی فوق‌العاده در این موضوع تأثیر بگذارد.

مزایای فراوانی برای سئوی آف پیچ وجود دارد که باید آن‌ها را از قبل بررسی کنید. اگر می‌خواهید مزایای سئوی خارجی و تکنیک‌های انجام آن را بررسی کنید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. در ادامه هر چیزی که درباره این روش بهینه‌سازی باید بدانید را بررسی می‌کنیم. می‌توانید با کمک تیم کارو وبز به‌راحتی سئوی خارجی سایت خود را پیاده‌سازی کرده و رتبه آن را افزایش دهید.

معرفی سئو خارجی یا off page

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای تعیین کاربرد سئو off page بررسی کنیم، ماهیت این نوع سئو است. به‌طور کامل سئوی سایت‌های مختلف به 2 بخش داخلی و خارجی تقسیم‌بندی می‌شود. سئوی داخلی یا On Page مربوط به نکات فنی و محتوایی داخلی سایت است.

از‌طرف‌دیگر سئو خارجی یا Off Page یکی از مراحل مهم انجام پروژه سئو است که از عوامل خارجی برای بهینه‌سازی سئوی سایت استفاده می‌کند. مانند لینک‌سازی خارجی یا درج تبلیغات. با کمک سئوی خارجی می‌توانید سایت خود را در عرصه‌های گوناگون مشهور کرده و کاربران زیادی را به سایت خود جذب کنید.

تاثیر سئوی OFF-Page بر سئو وبسایت

تاثیر سئو خارجی برروی سایت

نکته مهمی که باید برای درک سئو off page بررسی کنید، تاثیر این بخش سئو در سایت است. بررسی تاثیر سئو آف پیچ می‌تواند آشنایی شما با این بخش از سئو را بیشتر کند. از مهم‌ترین مواردی که می‌توان برای این موضوع ذکر کرد می‌توان به مزایای زیر اشاره کرد:

افزایش رتبه سریع

یکی از مهم‌ترین تأثیراتی که سئو off page در سایت شما می‌گذارد، افزایش رتبه سایت به سریع‌ترین شکل ممکن است. این یعنی شما می‌توانید به سریع‌ترین شکل ممکن رتبه سایت را بهبود داده و کاربران زیادی را به خود جذب کنید. این موضوع به‌دلایل مختلفی رخ می‌دهد.

اول این‌که سایت شما با استفاده از تکنیک لینک‌سازی از سایت‌های معتبر، کاربر دریافت می‌کند و این موضوع اعتبار سایت شما را بیشتر می‌کند. نکته بعدی هم این است که با واردشدن کاربران مختلف از سایت‌های گوناگون ترافیک سایت بیشتر شده و سئو به‌شکلی فوق‌العاده بهبود پیدا می‌کند.

شناخته‌شدن بهتر سایت

یکی از تأثیرات فوق‌العاده سئو خارجی در سایت این است که با استفاده از این روش سئو می‌توانید به‌شکلی عالی سایت خود را میان کاربران و فعالان حوزه کسب‌وکار خود مشهور کنید. درصورتی‌که از رپورتاژ خبری استفاده کنید، سایت شما در رسانه‌های معتبری مشهور‌ شده و کاربران می‌توانند اطلاعات گوناگون آن را مشاهده کنند.

از‌طرف‌دیگر می‌توانید با تولید محتوا در شبکه‌های خارجی نیز در این موضوع تاثیری فوق‌العاده بگذارید. نکته مهم اینجا است که در این موضوع باید بیشترین کیفیت را به‌خرج دهید و در مورد مسائلی تولید محتوا انجام دهید که نیاز و سوال کاربر است.

افزایش اعتبار

درصورتی‌که از سئو آف پیج استفاده کنید، سایت شما اعتبار فوق‌العاده‌ای میان کاربران کسب می‌کند. سایتی که کسی حاضر به لینک‌دهی به آن نیست یا کسی به آن اشاره نمی‌کند، قطعا موفق نخواهد بود. شما می‌توانید به‌شکلی عالی سایت خود را در این روش معتبر کنید.

تنها کافی‌است رپورتاژهای خبری در سایت‌هایی معتبر منتشر کرده و به سایت‌های معتبر نیز لینک بدهید. این موضوع ارتباط بین سایت شما و یک مرجع معتبر را بیشتر می‌کند.

گسترده شدن کاربران

با استفاده از سئوی خارجی، سایت شما معتبرتر می‌شود. سئو off page می‌تواند با ترفندهای گوناگون خود شما را به پیشرفت در گوگل و پیشرفت در کسب‌وکار کمک کند. در واقع می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ها، علاوه‌بر اعتبار، تعداد کاربران خود را نیز افزایش دهید.

این کار را می‌توانید با ترفندهای گوناگونی مانند استفاده از گوگل ادز یا همکاری با اینفلوئنسرها انجام دهید. اینفلوئنسرها می‌توانند کسب‌وکار شما را تبلیغ کرده و با قراردادن لینک سایت در استوری یا پست‌هایشان شما را تبلیغ کنند.

ایجاد لینک در سئو خارجی

لینک سازی در سئو خارجی

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای بهینه‌سازی و سئو off page انجام دهید، استفاده از لینک‌سازی در سئو خارجی است. بسیاری از افراد به این موضوع توجه نکرده و در مراحل انجام پروژه سئو آن را پیاده‌سازی نمی‌کنند.

زمانی که در یک سایت معتبر لینک سایت خود را قرار می‌دهید، کاربران گسترده این سایت وارد سایت شما می‌شوند و از این طریق امتیازی مثبت به سئوی سایت شما می‌افزایند. هرچه اعتبار و سئوی سایتی که لینک در آن قرار دارد بهتر باشد، سایت شما نیز نتیجه بهتری دریافت خواهد کرد.

ویژگی ‌های یک لینک خوب در سئو آف پیج

برای این‌که بتوانید یک لینک‌دهی حرفه‌ای در سئو آف پیج انجام دهید، باید این کار را بادقت پیاده‌سازی کرده و ویژگی‌هایی که در یک لینک خوب وجود دارد را بررسی کنید. از مهم‌ترین ویژگی‌های یک لینک خوب در سئو آف پیج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از لینک‌های جذاب و حرفه‌ای
 • قراردادن لینک در محتوایی مرتبط
 • استفاده از سایت‌های معتبر و پرترافیک برای قراردادن لینک
 • ارتباط مستقیم لینک به صفحه خدمات و محصولات
 • اجرای لینک برروی انکرتکست صفحه‌ی هدف بصورت طبیعی

بهترین تکنیک‌های سئو off-page

تکنیک های سئو آف پیج

برای این‌که بتوانید به بهترین شکل سئو off page را پیاده‌سازی کنید، باید تکنیک‌های گوناگونی را برای این کار به‌خدمت بگیرید. این تکنیک‌ها در سئو سایت تاثیر داشته و شما را به یکی از حرفه‌ای‌ترین سایت‌ها ازنظر سئو تبدیل می‌کنند. مهم‌ترین این تکنیک‌ها عبارت‌اند از:

بدست آوردن لینک خارجی

فلسفه‌ی اصلی سئو خارجی link earning یا بدست آوردن لینک است. شما آنقدر باید محتوای مفید و ارزشمند در وبسایتتان منتشر کنید، تا دیگران با ذکر منبع، محتوای شما را در وبسایت خود درج کنند. تمرکز بر تولید محتوای مفید و ارزشمند و صاحب سبک شدن، می تواند شما را به چنین درجه‌ای برساند. این امر زمان‌بر اما اصولی است.

لینک‌سازی

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های سئو off page که در تمامی نسخه‌های آموزش سئو به آن اشاره ‌شده، لینک‌سازی است. لینک بیلدینگ یا همان Link Building از مهم‌ترین روش‌هایی است که می‌تواند تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ای در سئوی سایت شما داشته باشد. در این روش شما با ایجاد لینک در وبسایت‌های معتبر، مزیت‌های زیادی را بدست می‌آورید.

با استفاده از این ترفند سئو خارجی، افرادی که از سایت‌های معتبر دیدن می‌کنند، لینک شما را مشاهده کرده و با ضربه‌زدن در آن وارد سایت شما می‌شوند. این کار باعث می‌شود تا امتیازی فوق‌العاده از طرف گوگل دریافت کنید. در واقع هر چه اعتبار سایت لینک داده‌شده بیشتر باشد، امتیاز گوگل بیشتر خواهد شد.

اعتبار

از تکنیک‌های مهمی که باید برای سئو off page درنظر داشته باشید، بهبود اعتبار سایت است. اعتبار دامنه یا همان Authority Score  یا AS نوعی داده است که براساس معیارهای گوناگونی به سایت شما داده می‌شود. می‌توانید با بهبود این معیارها امتیاز دامنه را بیشتر کرده و سطح آن در سئو آف پیج را بالا ببرید. از مهم‌ترین معیارهایی که در این موضوع موثر هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت و کمیت بک‌لینک‌های داده‌شده به دامنه
 • کمیت دامنه‌های ارجاع داده‌شده و همچنین IP
 • استفاده از لینک‌های فالو (follow) و نوفالو (nofollow)
 • ترافیک جستجوی ارگانیک
 • میزان حجم کاربران

بهره‌ گیری از دامنه ‌های منحصر به ‌فرد

از ترفندهای فوق‌العاده مهمی که می‌توانید برای سئو off page از آن بهره ببرید، استفاده از دامنه‌های منحصربه‌فرد و مرتبط است. درصورتی‌که از لینک‌های داده‌شده به سایت شما از سایت‌های غیرمرتبط یا سایت‌هایی با دامنه‌های مشابه باشد، گوگل امتیازی به شما نخواهد داد و امکان جریمه کردن شما نیز وجود دارد.

حتی در برخی از شرایط نیز این موضوع می‌تواند در سئو تأثیر منفی بگذارد. می‌توانید سایت‌های مرتبطی که به شما لینک داده‌اند را از‌طریق تب referring domains در ابزار backlink analytics  مشاهده کنید.

اعتبار موضوعی

اعتبار موضوعی از مهم‌ترین ترفندهایی است که در سئو off page موثر است. درصورتی‌که در سئو خارجی با سایت‌های مرتبط همکاری نکنید، سایت شما نتیجه مطلوبی از این روش سئویی دریافت نمی‌کند. منظور از ارتباط موضوعی این است که ازطریق سایت‌های مرتبط به سایت خود لینک دهید. این موضوع می‌تواند تاثیری مهم در سئو بگذارد. روش‌های دیگری که می‌تواند به گرفتن بک‌لینک و اعتبار کمک کند موارد زیر هستند:

 • استفاده از دیجیتال PR
 • ذکر نام برند بدون استفاده از لینک‌دهی
 • قراردادن لینک منبع
 • استفاده از ترفند موج‌سواری خبری

برندسازی

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای بهینه‌سازی سئو off page انجام دهید، برندسازی است. گوگل به برند شما اهمیت داده و هر چه برند معتبرتر و محبوب‌تری داشته باشید، می‌توانید راحت‌تر از این کار نتیجه بگیرید.

درصورتی‌که برند سایت شما معتبرتر باشد، گوگل نتیجه‌ای بهتر در امتیازدهی به سایت شما درنظر می‌گیرد. به همین دلیل باید در اعتبار خود بین کاربران آنلاین کارکرده و برندینگ را به حالتی منحصربه‌فرد پیاده‌سازی کنید.

جستجوی برند

اگر می‌خواهید روند پیشرفت سئو خارجی سایت خود را مشاهده کنید، می‌توانید ازطریق روش جستجوی برند این کار را انجام دهید. درصورتی‌که جستجوی نام برند، کلمات کلیدی سایت شما، نام دامنه سایت و موارد مرتبط دیگر نسبت به زمان‌های قبل بیشتر شده‌اند، می‌توانید نتیجه بگیرید برندسازی شما با پیشرفت روبه‌رو بوده و در حال گرفتن نتایجی عالی از آن هستید.

برای چک کردن میزان سرچ برند خود می‌توانید از ابزار گوگل ترندز کمک بگیرید. وارد سایت گوگل ترندز شده و نام برند خود را وارد کنید. سپس می‌توانید بصورت نسبی میزان سرچ آن در بازه‌های زمانی مختلف را مشاهده کنید.

بازاریابی محتوا

برخی از افراد فکر می‌کنند که بازاریابی محتوا یا همان Content Marketing تنها به سئوی داخلی مربوط بوده و نمی‌توان از آن در سئو آف پیج استفاده کرد. شما می‌توانید با استفاده از این روش در سئو خارجی سایت نیز تأثیرگذار باشید و نتایجی عالی رقم بزنید.

به‌طور مثال، می‌توانید از مقاله مهمان در سایت‌های معتبر استفاده کرده و از این طریق به سایت خود لینک دهید. در صورتی که محتوای ارزشمندی را بصورت مقاله‌ی مهمان منتشر کنید، در واقع در حال اجرای بازاریابی محتوا هستید. از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که برای بازاریابی محتوا در سئوی خارجی وجود دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از پست‌های بلاگ
 • بهره‌گیری از اینفوگرافیک‌ها
 • قراردادن متاب الکترونیک

ویدئو مارکتینگ

روشی دیگر که می‌توانید برای بهینه‌سازی سئو off page از آن بهره بگیرید، ویدئو مارکتینگ است. بازاریابی ویدئویی روشی است که تاثیری فوق‌العاده در سئو داشته و می‌تواند به مشهورشدن کسب‌وکار شما نیز کمک کند.

می‌توانید این ویدئوها را در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب یا اینستاگرام قرار داده و با کسب بازدیدهای زیاد به کاربران خود اضافه کنید. محتوای ویدئویی می‌تواند مخاطب‌های بیشتری را راحت‌تر جذب کند. از‌طرف‌دیگر لینک‌دادن ازطریق شبکه‌هایی مانند یوتیوب می‌تواند به‌طور موثری در سئو آف پیج موثر باشد.

روابط ‌عمومی اجتماعی یا PR

یکی از ترفندهایی که می‌تواند تاثیری عالی در سئو off page داشته باشد، استفاده از روابط اجتماعی یا PR است. روابط اجتماعی و سئو تا مدت‌زمان زیادی از هم جدا بوده و ارتباطی به یکدیگر نداشتند. اما امروز می‌توانید ازطریق این روابط به‌راحتی بک‌لینک سایت‌های مختلف را دریافت کرده و از این طریق به‌راحتی در رتبه‌بندی سایت موثر باشید.

همچنین می‌توانید از روش کمپین‌های PR به‌راحتی بک‌لینک دریافت کرده و سایت خود را میان سایت‌های برتر قرار دهید. البته باید این نکته را به شما بگوییم که در انتخاب سایت مد نظر جهت دریافت بک‌لینک حساسیت زیادی به خرج دهید، زیرا با یک انتخاب اشتباه ممکن است این کار برای شما نتیجه عکس به‌همراه داشته باشد.

Citations

استفاده از داده‌های Citations نیز می‌تواند در سئو off page موثر باشد. منظور از Citation این است که نه‌تنها نام کسب‌وکار شما در مکانی استفاده می‌شود، بلکه در کنار نام، اطلاعات تماس و آدرس نیز ارائه داده می‌شود.

این کار می‌تواند برای جذب مخاطبان و کاربران محلی مناسب باشد. به‌طور مثال، می‌توانید ازطریق پلتفرم‌های مختلف محلی اطلاعات کسب‌وکار خود را به‌همراه شماره تماس برای کاربران محلی قرار داده و سپس مشتریان را به‌راحتی جذب کنید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی را می‌توان بهترین و موثرترین روش برای پیشرفت سئو خارجی دانست. در واقع با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی، بستر تبلیغ کسب‌وکارها با انقلابی بزرگ روبه‌رو شد. شما می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام تولید محتوا انجام دهید.

از پست‌های آموزشی گرفته تا لایوهای پرسش‌وپاسخ به کاربران. می‌توانید با پیشرفت در شبکه‌های اجتماعی نیز کاربران خود را بیشتر کرده و سپس به سایت خود ارجاع دهید. این کار در روند پیشرفت سایت شما می‌تواند بسیار موثر باشد.

رپورتاژ آگهی

اگر به‌دنبال معروف‌ترین و موثرترین روش برای بهینه‌سازی سئو off page هستید، باید رپورتاژ آگهی را به شما معرفی کنیم. رپرتاژ آگهی روشی است که با کمک آن می‌توانید محتوای تبلیغاتی درون سایت‌ها و رسانه‌های معتبر قرار داده و کاربران زیادی را از این نظر دریافت کنید.

به‌طور مثال، می‌توانید در یک رسانه از کاربردهای محصولات خود صحبت کرده و با قراردادن لینک خرید این محصولات سایت خود را تبلیغ کنید. رپورتاژ آگهی باید با زبان سوم ‌شخص نوشته شود و نباید لحنی تبلیغاتی داشته باشد.

استفاده از فروم یا انجمن

روشی که بسیاری از سئوکاران از آن ناامید شده‌اند و دیگر از آن استفاده نمی‌کنند، روش بهره‌گیری از فروم یا انجمن‌ها است. شاید با خودتان فکر کنید که کسی دیگر از انجمن‌ها استفاده نکرده و نمی‌توان لینک‌سازی موثر در آن‌ها قرار داد.

ازآنجایی‌که در یک بازه زمانی لینک‌دهی ازطریق این انجمن‌ها زیاد بود، بسیاری از لینک‌ها اسپم و نوفالو می‌شدند. اما امروز کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند و شما می‌توانید با درج لینک در فروم به‌راحتی سئو off page را پیشرفت دهید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

روشی که امروز بسیاری از سئوکاران و مدیران کسب‌وکارها برای پیشرفت در سئو آف پیج از آن استفاده می‌کنند، بهره‌گیری از اینفلوئنسر مارکتینگ است. بازاریابی اشخاص تاثیرگذار یا همان Influencer Marketing روشی فوق‌العاده است که می‌تواند به شما در مشهور کردن کسب‌وکار و دریافت‌کردن ترافیک زیادی از کاربران کمک کند.

برای این کار تنها کافی‌است از یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی درخواست تبلیغ کرده و لینک سایت خود را به او ارائه دهید. این شخص با تبلیغ‌کردن شما به روش‌های خاص خود می‌تواند به بهترین شکل در شهرت کسب‌وکار شما موثر باشد.

رویدادها

تاثیر رویدادها در سئو

شاید این روش به ذهن کمتر فردی برسد، اما برگزاری رویدادهای آموزشی و اطلاعاتی مانند وبینارها می‌تواند روشی فوق‌العاده عالی برای بهینه‌سازی سئو خارجی سایت باشد. شاید با خودتان بگویید که چگونه این امر ممکن می‌شود؟

باید گفت که سئو خارجی برای این کار انجام می‌شود که کاربران را از سرتاسر دنیای اینترنت به سایت شما جذب کند. شما می‌توانید با برگزاری وبینارها به‌راحتی خدمات سایت خود را به کاربران معرفی کرده و لینک سایت را نیز در دسترس آن‌ها قرار دهید. این‌گونه کاربران بسیار بیشتر و مؤثرتر با شما و کسب‌وکار آشنا می‌شوند.

شرکت در سمینارها و رویدادهای فیزیکی می‌تواند برای سئوخارجی وبسایت شما مفید باشد. چطوری؟ شما می‌توانید با حضور در سمینارها و ارائه‌ی مطالب، از کاربران بخواهید برای اطلاعات بیشتر به وبسایت شما سر بزنند. اگر امکان ارائه‌ی مطالب در سمینار را ندارید، با شبکه سازی و صحبت با دیگران در وقت استراحت می توانید آن ها را ترغیب کنید تا وبسایت شما را ببیننند. البته همه‌ی این‌ها نیاز به داشتن یک وبسایت غنی از محتوا دارد.

استفاده از پست مهمان

همان‌طور که می‌دانید تولید محتوا یا همان بازاریابی محتوا می‌تواند مؤثرترین روش برای جذب کاربران گوناگون به سایت شما باشد. استفاده از پست مهمان یکی از ترفندهایی است که کانتنت مارکتینگ به شما ارائه می‌دهد.

با استفاده از این روش می‌توانید در یک رسانه معتبر محتوایی به‌صورت موقت منتشر کرده و در آن کسب‌وکار خود را معرفی کنید. این‌گونه می‌توانید حس نیاز در کاربران ایجاد کرده و آن‌ها را به خود وفادار کنید. اگر این کار را به‌درستی انجام دهید، در کمترین زمان ممکن بیشترین کاربر جذب شما خواهد شد.

پادکست

شاید به این موضوع توجه نکرده باشید، اما استفاده از محتوای صوتی یا همان پادکست نیز می‌تواند نقشی فوق‌العاده در پیشرفت سئو off page داشته باشد. درحال‌حاضر پادکست‌های صوتی و تصویری از محبوب‌ترین نوع محتواها هستند که در آن افراد به بحث‌های گوناگون می‌پردازند.

نکته مهمی که دراین‌رابطه وجود دارد این است که هنوز بسیاری از کسب‌وکارها پادکست را آغاز نکرده‌اند. به همین دلیل در‌صورت انتشار پادکست‌های باکیفیت می‌توانید به‌راحتی خود را میان رقبا پیشرفت دهید و امتیاز خوبی از این بابت از گوگل دریافت کنید.

نقد و بررسی

شما باید تمام تلاش خود را بکنید که در نقد و بررسی‌های گوناگون به بهترین شکل عمل کنید. سایت‌هایی که خدمات و محصولات گوناگون ارائه می‌دهند، توسط رسانه‌های دیگر مانند گوگل امتیازدهی می‌شوند. این امتیاز باید توسط کاربران ثبت شود.

اگر خدمات خود را به بهترین شکل به کاربران ارائه داده باشید و رضایت کامل آن‌ها را نیز جذب کرده باشید، می‌توانید به‌راحتی بهترین نقدها را دریافت کنید. درصورتی‌که کاربران نقدهای مثبت با امتیازهای بالا در گوگل برای شما ثبت کنند، این موضوع خودبه‌خود تاثیر مثبت در سئو off page خواهد گذاشت.

گردآوری محتوا

استفاده از ترفند گردآوری محتوا روشی است که تاثیری مهم در سئو خارجی دارد. شما می‌توانید به‌کمک این روش با استفاده از محتوای سایت‌های معتبر، محتواهای مورد نیاز سایت خود را تامین کنید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا هرگز نباید کپی یا مشابه باشد.

محتوایی که کپی باشد، توسط گوگل ایندکس نمی‌شود و از رده رقابت خارج می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از روش‌هایی مانند خلاصه‌نویسی یا تغییر کلمات از این مشکل جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که در برخی مواقع گوگل سایت‌تان را پنالتی می‌کند که این کار می‌تواند کل زحمات شما را بر باد دهد.

دلایل نیاز به سئو آف پیچ

سوالی که بسیاری از کاربران دررابطه‌با سئو off page از ما می‌پرسند این است که چرا به این روش سئو نیاز داریم؟ در پاسخ باید گفت که سئو آف پیج یکی از پایه‌های اساسی سئوی سایت است. درصورتی‌که به این بخش از سئو اهمیت ندهید، سایت شما ازنظر سئویی لنگ زده و نمی‌تواند به‌خوبی خود را میان رقبا نشان دهد.

شاید هزینه سئو داخلی نسبت به سئو خارجی کمتر باشد، اما استفاده از آن موثرتر خواهد بود و می‌تواند به بهینه‌شدن سایت از جهات گوناگون کمک کند. همچنین این کار می‌تواند فروش شما را از‌طریق سایت بسیار بیشتر کند.

در حالت کلی سئو آف پیج علاوه بر اینکه باعث افزایش آگاهی از برند شما شده و کاربران زیادی را با شما آشنا می کند، اعتبار سایت را نیز افزایش می‌دهد. این افزایش اعتبار باعث می‌شود سرعت رتبه گرفتن شما در نتایج گوگل سریعتر شود.

تفاوت سئو خارجی و سئو داخلی

تفاوت سئو خارجی و سئو داخلی

در قسمت قبلی اشاره کردیم که سئو آف پیج در کنار سئو داخلی پایه‌های اساسی سایت هستند. اگر می‌خواهید به بهترین شکل سئوی سایت خود را پیشرفت دهید، باید تفاوت‌هایی که میان این 2 وجود دارد را بررسی کنید. تفاوت‌های این روش‌های سئو شامل موارد زیر است:

 • سئو داخلی به موارد فنی و محتوایی درون وبسایت می‌پردازد. در سئو داخلی شما باید درون وبسایت محتواهای مفید ایجاد کنید. همچنین آن را از نظر سرعت، لینک سازی و موارد فنی دیگر بهینه کنید.
 • مواردی که باعث می شود کاربر از خارج وبسایت به وبسایت شما منتقل شود، مربوط به سئو خارجی است. انتشار رپورتاژ، لینک سازی خارجی و مواردی که در مقاله گفته شد، کاربران را به وبسایت شما هدایت می کند و باعث افزایش اعتبار وبسایت می‌شود. این موارد در دسته‌ی سئو off page قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید به بهترین شکل سایت خود را پیشرفت دهید، نباید استفاده از سئو off page را دست‌کم بگیرید. سئو آف پیج روشی از سئو است که به شما کمک می‌کند شهرت سایت را بهبود داده و ازطریق روش‌های گوناگون کاربران را به آن جذب کنید.

تکنیک‌ها و ترفندهای گوناگونی برای این کار وجود دارد که تمامی آن‌ها را در این مقاله باهم به‌طور کامل  بررسی کردیم. می‌توانید با بهره‌گیری از این نکات به‌راحتی سئو خارجی را پیاده‌سازی کرده و پیشرفتی چشم‌گیر را تجربه کنید.

نویسنده

حامد نیرومند

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button