ویژه‌ی مدیران

ثبت مکان کسب و کار در گوگل

_ ثبت مکان بیزینس در گوگل مپ

اگر از امروز به عباراتی که در گوگل سرچ می‌کنید، دقت کنید، متوجه می‌شوید برای بعضی از این عبارات، نتایج گوگل مپ به شکا نمایش داده می‌شود. این موضوع برای عباراتی اتفاق می‌افتد که اولویت افراد یافتن محلی در شهر و استان خودشان است. برای مثال اگر سرچ کنید ” رستوران ” نتایج اولیه آدرس تعدادی از رستوران‌ها در نزدیکی شماست. بعد از کلیک برروی آن‌ها وارد google map شده و می‌توانید به راحتی مسیریابی کنید. این موضوع مربوط به local seo یا سئو محلی است. بسیاری از کسب و کارهای خدماتی و شرکتی که امکان ارائه خدمات به شهرهای دیگر را ندارند باید برروی سئو محلی خود تمرکز کنند. همچنین اگر شما یک مغازه و یا کسب و کاری هستید که وبسایت ندارید، می توانید با استفاده از نقشه‌ی گوگل و انجام فعالیت‌هایی برروی آن، در نتایج سرچ مشتریان خود نمایش داشته باشید. در ادامه به آموزش ثبت مکان کسب و کار در گوگل مپ می‌پردازیم.

سرویس کسب و کار من یا Google My Business چیست؟

Google My Business یکی دیگر از سرویس‌های گوگل است که به کسب و کارها اجازه می دهد مکان کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنند. در این سرویس کسب و کارها با احراز هویت تمام اطلاعات خود را وارد کرده و بصورت رسمی مکان خود را در گوگل مپ ثبت می‌‌کنند. مزیت‌های این سرویس این است که دیگر آن مکان برای آن کسب و کار بوده و دیگران حق تصرف در اطلاعات و یا ثبت مکانی دیگر در آن قسمت را ندارند. اما متاسفانه کشور ایران به دلیل تحریم‌های تجاری از سمت گوگل، امکان استفاده از ایران را ندارد. هیچ راه میانبری هم برای دور زدن این تحریم وجود ندارد. پس کسب و کارهای ایران چطور آدرس خود را در گوگل مپ ثبت کنند؟

روش ثبت آدرس کسب و کار در گوگل مپ

با توجه به تحریم‌ها شاید برای ثبت آدرس شرکت و یا مغازه‌ی خود در گوگل نا امید شده باشید. اما همیشه راهی برای عبور از موانع وجود دارد. افرادی نیز از این راه خبر دارند و برای ثبت مکان از مشاغل هزینه‌ دریافت می‌کنند. در صورتی که برای در کمتر از ۱ دقیقه می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید.
در مرحله‌ی اول گوگل کروم خود را باز کرده و با استفاده از جیمیل خود لاگین شوید. سپس وارد گوگل مپ شده و مکان دقیق کسب و کار خود را بیابید. در این مرحله برروی مکان دقیق کلیک راست کرده و گزینه‌ی Add a Missing Place یا افزودن یک مکان جا افتاده را انتخاب کنید. در تصویر زیر جزییات را می‌توانید مشاهده نمایید.

مرحله اول ثبت مکان در نقشه‌ی گوگل


سپس اطلاعات کامل کسب و کار خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.ابتدا نام کسب و کار خود را وارد نمایید. سپس به دقت دسته‌بندی بیزینس خود را مشخص کنید. قسمت نشانی نیز به صورت اتوماتیک تکمیل می‌شود. با زدن گزینه‌ی افزودن جزییات بیشتر می‌‌توانید اطلاعات تکمیلی را نیز وارد کنید. اطلاعاتی مانند ساعت‌های شروع به کار و یا تعطیلی بیزینس و تصاویر مربوط به کسب و کار را می‌توانید از این قسمت وارد کنید. پیشنهاد می کنم حتی فیلد‌های اختیاری را نیز تکمیل بفرمایید.

مرحله دوم ثبت مکان در نقشه‌ی گوگل


معمولا تا ۲۴ ساعت زمان می‌برد تا این اطلاعات توسط گوگل تایید شود.

سئو کسب و کار در گوگل مپ

سئو به معنی انجام فعالیت‌هایی برروی وبسایت‌ها برای نمایش در نتایج برتر گوگل است. در صفحه‌ی آموزش سئو به طور کامل این موضوع بیان شده‌است. شما نتایج گوگل مپ را نیز می‌توانید سئو کنید. خب شاید این سوال برای شما پیش بیاید که گوگل تمام کسب و کارهای این حوزه را در نتایج خود نمایش نمی‌دهد. برای مثال وقتی کلمه‌ی رستوران را سرچ می‌کنیم، ۲ الی ۳ نتیجه نمایش دارند. برای این‌کار شما باید اعتبار مکان خود را بالاببرید. برای بالا بردن اعتبار باید از دوستان و مشتریان خود بخواهید که وارد گوگل مپ شده، نا کسب و کار شما را سرچ و در آن قسمت به شما امتیاز دهند. این موضوع باعث می‌شود حتی اگر وبسایتی نداشته باشید، احتمال نمایش شما در نتایج گوگل بالا برود.

البته پیشنهاد ما برای کسانی که به صورت لوکال فعالیت می‌کنند، داشتن وبسایت و انجام سئو محلی است.

گوگل برای شما معجزه می‌کند

هیچ معجزه‌ای بالاتر از گوگل برای بیزینس ها وجود ندارد. این موضوعیست که در مشاغل مختلف به چشم دیده‌ایم. مشتریانی که گوگل برای شما می‌اورد، کمترین انرژی را برای فروش از شما می‌گیرد. برای فروش بیشتر و بهتر بعد از اینکه برروی کیفیت محصول و خدمات خود کار کردید، برای طراحی سایت و سئو اقدام کنید. کارو وِبز برای راه اندازی وبسایت در اصفهان و دیگر شهرهای ایران آماده‌ی همکاری با بیزینس‌هاست. جهت مشاوره‌ی رایگان با ما تماس بگیرید.

نویسنده

حامد نیرومند

دیدگاه (0)

  1. حامد نیرومند
    آذر 5, 1402 پاسخ

    Visitor Rating: 5 Stars

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button