نحوه ی دریافت درگاه پرداخت اینترنتی وبسایت فروشگاهی

نحوه ی دریافت درگاه پرداخت اینترنتی وبسایت فروشگاهی

یکی از ملزومات هر وبسایت فروشگاهی، درگاه پرداخت اینترنتی است. در واقع هر شخصی بعد از طراحی وبسایت فروشگاهی خود، به پلتفرمی برای دریافت هزینه ی محصول خود دارد. حال میخواهد آن محصول فیزیکی باشد و یا دیجیتال! درگاه های پرداخت اینترنتی وظیفه ی دریافت وجه محصول را دارند. در این مقاله می خواهیم به معرفی انواع درگاه های پرداخت و روش های فعالسازی آن بر روی وبسایت را معرفی کنیم.

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم:

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم، درگاه پرداختی است که مستقیما به حساب شما در بانک متصل می شود. برای مثال ممکن است شما در بانک ملی حسابی داشته باشید و قصد دارید که درگاه پرداختی داشته باشید که پس از اینکه مشتری شما وجه محصول را پرداخت کرد مستقیما به حساب شما واریز شود. بنابراین باید اقداماتی را برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی انجام دهید. پس از آن یک کد به شما داده می شود که شما میتوانید با قرار دادن وست کردن آن بر روی وبسایت خود، آن درگاه پرداخت را فعال کنید. مراحل دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم از بانک ها کمی طولانی و زمان بر است. برای اینکار شما نیاز به داشتن مجوز های مختلفی برای کسب و کار خود دارید. همچنین حتما باید وبسایت شما دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیز باشد. معمولا این مراحل بسیار زمان بر است و حدودا 3 ماه طول می شکد و دردسر های خاص خود را دارد. همچنین نصب این درگاه پرداخت ها بر روی وبسایت دردسر هایی دارد و از طریق بانک پشتیبانی مناسبی نیز ندارد.

هزینه دریافت درگاه پرداخت مستقیم:

دریافت درگاه پرداخت اینترنتی هزینه ای ندارد. همچنین نیاز نیست شما درصدی را بابت هر خرید به بانک پرداخت کنید. معمولا وبسایت هایی که تراکنش مالی بالایی دارند و تعداد و مبالغ خرید محصولاتشان زیاد است، ترجیح می دهند از درگاه پرداخت مستقیم استفاده کنند. در ادامه اهمیت این موضوع را بیشتر توضیح خواهیم داد.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط:

درگاه‌ های پرداخت اینترنتی واسط، به عنوان پرداخت یارهای رسمی بانک مرکزی، روال پرداخت اینترنتی کسب و کارها را انجام می دهند. درگاه های واسط به عنوان واسطی بین کسب و کارها و بانک مرکزی عمل کرده و  درگاه پرداخت واسط ارائه می‌دهند. نحوه ایجاد درگاه پرداخت اینترنتی واسط خیلی راحت‌تر و سریع‌تر است. در این نوع درگاه پرداخت نیازی به داشتن اینماد نخواهید داشت. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین استفاده ازدرگاه آنلاین واسط را نسبت به درگاه‌ های پرداخت اینترنتی مستقیم ترجیح می‌دهند. روال ثبت نام و دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط بسیار ساده بوده و کمتر از یک روز کاری به طول می انجامد. برای این کار فقط کافیست در وبسایت های مربوط به هریک از آنها ثبت نام کنید. سپس مراحل احراز هویت را انجام داده و در کمتر از یک روز کاری درگاه پرداخت اینترنتی شما فعال خواهد شد. 

مراحل دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط:

همانطور که گفته شد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، کافی است در وبسایت آن ها ثبت نام کنید. در مراحل ثبت نام اطلاعات شخصی شما اعم از کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شبا حساب و دیگر اطلاعات از شما گرفته می شود. سپس برای احراز هویت تصویر کارت ملی و تصویر شما به همراه یک تعهد نامه در وبسایت بارگذاری می شود. پس از بررسی صحت اطلاعات یک کد مرچنت به شما اختصاص داده خواهد شد تا درگاه پرداخت را فعال نمایید.

هزینه ی دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط:

برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. فقط  این درگاه واسط به ازای هر خرید مبلغ کمی را به عنوان کارمزد از شما کسر می کند. این کارمزد 1 درصد مبلغ دریافتی است. از این رو برای کسب و کار های نوپا، درگاه پرداخت اینترنتی واسط گزینه ی بسیار بهتری است.

معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی:

در ایران شرکت های زیادی درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می کنند. از معروفترین های آن ها می توان به زرین پال اشاره کرد. پی دات آی آر، نکست پی، آی دی پی و پردانو از دیگر شرکت های ارائه دهنده ی درگاه پرداخت اینترنتی واسط می باشند.

نحوه ی فعالسازی درگاه پرداخت اینترنتی:

برای فعالسازی درگاه پرداخت اینترنتی در وبسایت های وردپرسی، معمولا یک افزونه برای هر شرکت ارائه می شود. بعد از نصب افزونه، گزینه ی آن درگاه پرداخت به ووکامرس اضافه می شود. سپس شما کد مرچنت آن درگاه پرداخت را در قسمت مربوطه وارد کرده و با یک کلیک آن را فعال می کنید. در وبسایت های اختصاصی کد نویسی شده بهتر است از برنامه نویس خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

کاروو وبز در زمینه ی طراحی سایت در اصفهان و استان های دیگر و همچنین سئو وبسایت، به عنوان مشاور در کنار شماست. جهت مشاوره ی رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان