رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ یک متن از شماست که در سایت های پر بازدید قرار گرفته و از طریق آن مخاطبان آن وبسایت از طریق لینک دهی به وبسایت شما هدایت می شوند. 

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ نقش بسیار زیادی در سئو وبسایت شما دارد. یکی از فاکتور هایی که گوگل برای رتبه دهی به یک وبسایت چک می کند، تعداد لینک هایی است که سایت های دیگر به یک وبسایت می دهند. هرچه این لینک ها بیشتر باشد و از سایت های معتبری به سایت دیگر داده شده باشد، رتبه ی آن سایت را در نتایج بالاتر می برد. رپورتاژ در دسته‌ی سئو آف پیج قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

رپورتاژ آگهی چیست

رپورتاژ آگهی ، درواقع متنی است که شما در آن کسب و کار خود را معرفی کرده و در وبسایت های معتبر که ارتباط محتوایی با سایت شما دارند، منتشر می‌کنید. در متن رپورتاژ خود باید به وبسایت خود لینک دهی کنید تا خوانندگان از طریق آن به وبسایت شما وارد شوند. با این کار شما علاوه بر این که از طریق آن رپورتاژ برای وبسایت خود مخاطب جدید جذب می کنید، به اعتبار سایت خود نیز اضافه می کنید. هرچه اعتبار سایت میهمان رپورتاژ شما بیشتر باشد، اهمیت آن لینک دهی نیز بیشتر می شود و گوگل به وبسایت شما رتبه‌ی بالاتری می‌دهد. 

رپورتاژ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای رپورتاژ باید دقت کنید که متن شما تبلیغاتی نباشد. بسیاری از وبسایت ها اجازه نمی دهند که شما متن تبلیغاتی در بستر آن ها منتشر کنید. همچنین متن‌های تبلیغاتی معمولا کلیک بالا و ورودی زیادی نخواهند گرفت. بهترین روش، نوشتن یک مقاله‌ی آموزشی مرتبط با کسب و کار است. همچنین می‌توانید یک خبر مهم مرتبط با بیزینس خود را نیز در رسانه‌هتای خبری منتشر کنید. برای داشتن یک رپورتاژ اصولی، مراحل زیر را دنبال کنید: 

۱- ابتدا با ابزار تحقیق کلمه‌ی کلیدی و  تحلیل رقیبان، موضوع جذاب خود را انتخاب و سپس کلمات کلیدی آن را استخراج کنید. 
۲- یک عنوان جذاب برای رپورتاژ خود انتخاب کنید. 
۳- با استفاده از مطالبی که جمع آوری کرده‌اید محتوای خود را بصورت کامل بنویسید. 
۴- تصاویر جذاب و مرتبط با نوشته‌ی خود را انتخاب کنید.
۵- برروی anchor text های مهم که قصد رتبه گرفتن در آن را دارید، به صفحات مربوط وبسایت خود لینک دهی کنید. 
۵- رسانه‌ای را که قصد انتشار رپورتاژ در آن را دارید به دقت انتخاب کنید.

در واقع شما باید یک مقاله ی غیر تبلیغاتی برای آن وب سایت بنویسید و بصورت هوشمندانه به وبسایت خود لینک دهی کنید. عنوان جذاب مقاله ی شما، به دیده شدنمتنی که نوشتید بسیار کمک می کند و میتواند ورودی زیادی برای شما بیاورد. 

روش‌های انتخاب رسانه برای انتشار رپورتاژ

قبل از انتشار رپورتاژ باید هدف خود را مشخص کنید. معمولا رپورتاژ آگهی برای افزایش آگاهی از برند، لینکسازی برای وبسایت هدف، گرفتن ورودی از وبسایت‌های دیگر و افزایش سرچ برند، اجرا می‌‌شود. بعد از تعیین هدف، بسته به آن، متن رپورتاژ خود را (با توجه به نکات قسمت قبل) بنویسید. برای انتخاب رسانه باید دقت لازم را به خرج دهید. ابتدا با استفاده از ابزارهای مختلف مانند moz، semrush و … بک لینک رقبای خود را استخراج کنید. در بین این رسانه‌ها، آن‌هایی را که محتوای وبسایتشان به کسب و کار شما مربوط است انتخاب کنید. سپس در وبسایت‌هایی همچون تریبون و تسمینو، رسانه‌های مرتبط دیگر را فیلترو انتخاب کنید. سپس باتوجه به بودجه‌ی مورد نظر، یک کمپین مناسب برای رپورتاژهای خود ببندید. دقت کنید که نباید یک رپورتاژ مشابه را در چند وبسایت منتشر کنید و برای هریک محتوای جداگانه‌ای بنویسید. 

هزینه ی رپورتاژ چقدر است؟

بستگی به اعتبار وبسایت مهمان هزینه ها متفاوت است. شما از 100 هزارتومان میتوانید رپورتاژ بروید تا چندین میلیون. البته وبسایت هایی نیز وجود دارند که بصورت رایگان میتوانید در آنها مقاله قرار دهید و برای وبسایت خود لینک سازی کنید. سایت هایی مثل، ویرگول، مداد و اخبار رسمی از جمله وب سایت هایی هستند که میتوانید بصورت رایگان در آن ها مقاله قرار داده و به وبسایت خود لینک دهید. 

بک لینک چیست؟

بسیاری رپورتاژ را با بک لینک اشتباه می گیرند. در واقع بک لینک گرفتن برای وبسایت به این صورت است که شما بعد ازسفارش بک لینک، لینک وبسایت شما در وبسایت های دیگر قرار می گیرد. این کار برای مدت محدود انجام شده و بعد از مدتی شما نیاز دارید که پول پرداخت کنید تا لینک شما باقی بماند. اما برای رپورتاژ شما یک بار هزینه پرداخت کرده و تا مدت ها لینک شما در وبسایت هدف قرار می گیرد. بنابراین از نظر زمانی و هزینه ای، رپورتاژ بسیار به صرفه تر است. 

سفارش رپورتاژ به کاروو وِبز:

تیم کاروو وِبز با تجربه ای چندین ساله در انتشار رپورتاژ برای سایت های مختلف، میتواند پروژه شما را مدیریت کند. کاروو وِبز با بررسی سایت شما و موضوع شما، و با درنظر گرفتن بودجه ی شما، بهترین کمپین رپورتاژ را برای شما شکل می دهد، تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این کمپین، ما از نوشتن محتوا تا انتشار آن در کنار شما خواهیم بود. همچنین کارو وبز با داشتن نمونه‌کارهای موفق سئو در اصفهان، می‌تواند همراه شما در زمینه‌ی بهینه سازی وبسایت باشد.   برای اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید. 

Call Now Button