• اصفهان، خیابان اشراق، نبش کوچه 9، مجتمع ادارای رمانتیک، واحد 3
  • 09134069396-03134593077

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ یک متن از شماست که در سایت های پر بازدید قرار گرفته و از طریق آن مخاطبان آن وبسایت از طریق لینک دهی به وبسایت شما هدایت می شوند. 

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ نقش بسیار زیادی در سئو وبسایت شما دارد. یکی از فاکتور هایی که گوگل برای رتبه دهی به یک وبسایت چک می کند، تعداد لینک هایی است که سایت های دیگر به یک وبسایت می دهند. هرچه این لینک ها بیشتر باشد و از سایت های معتبری به سایت دیگر داده شده باشد، رتبه ی آن سایت را در نتایج بالاتر می برد. به روش های مختلف میتوانید برای وبسایت خود، از سایت های دیگر لینک بگیرید، که یکی از روش های آن رپورتاژ است. 

رپورتاژ آگهی :

رپورتاژ آگهی ، درواقع متنی است که شما در آن کسب و کار خود را معرفی کرده و در وبسایت های معتبر منتشر می کنید. در متن رپورتاژ خود باید به وبسایت خود لینک دهی کنید تا خوانندگان از طریق آن به وبسایت شما وارد شوند. با این کار شما علاوه بر این که از طریق آن رپورتاژ برای وبسایت خود مخاطب جدید جذب می کنید، به اعتبار سایت خود نیز اضافه می کنید. هرچه اعتبار سایت میهمان رپورتاژ شما بیشتر باشد، اهمیت آن لینک دهی نیز بیشتر می شود و گوگل به وبسایت شما رتبه ی بیشتری می دهد. 

رپورتاژ را در چه سایت هایی منتشر کنیم؟

بسیاری از سایت ها وجود دارند که مقاله ی شما را در وبسایت خودشان منتشر می کنند و در ازای آن مبلغی را دریافت می کنند. برای انتخاب این وبسایت ها باید به این نکته دقت کنید که آیا مخاطبان آن ها به مطالب شما علاقه دارند یا خیر ؟. در واقع آیا کسانی که به آن وبسایت ها سر می زندد، جزء مخاطبان هدف شما هستند؟ 

شرکت هایی وجود دارند که این کار را راحت تر کرده اند. آن ها در واقع به عنوان یک وبسایت واسط بین شما و سایت مهمان قرار می گیرند و رپورتاژ شما را در آن وبسایت ها منتشر می کنند.برای مثال شما میتوانید به وبسایت تسمینو یا نوین مراجعه کرده و در آنجا لیست وبسایت هایی که میتوانید رپورتاژ منتشر کنید را ببینید. همچنین دسته بندی های مختلف را ببینید و وبسایت هایی که به موضوع شما مرتبط هستند را انتخاب کنید. 

هزینه ی رپورتاژ چقدر است؟

بستگی به اعتبار وبسایت مهمان هزینه ها متفاوت است. شما از 100 هزارتومان میتوانید رپورتاژ بروید تا چندین میلیون. البته وبسایت هایی نیز وجود دارند که بصورت رایگان میتوانید در آنها مقاله قرار دهید و برای وبسایت خود لینک سازی کنید. سایت هایی مثل، ویرگول، مداد و اخبار رسمی از جمله وب سایت هایی هستند که میتوانید بصورت رایگان در آن ها مقاله قرار داده و به وبسایت خود لینک دهید. 

 

رپورتاژ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای رپورتاژ باید دقت کنید که متن شما تبلیغاتی نباشد. بسیاری از وبسایت ها اجازه نمی دهند که شما متن تبلیغاتی در بستر آن ها منتشر کنید. در واقع شما باید یک مقاله ی غیر تبلیغاتی برای آن وب سایت بنویسید و بصورت هوشمندانه به وبسایت خود لینک دهی کنید. عنوان جذاب مقاله ی شما، به دیده شدنمتنی که نوشتید بسیار کمک می کند و میتواند ورودی زیادی برای شما بیاورد. 

بک لینک چیست؟

بسیاری رپورتاژ را با بک لینک اشتباه می گیرند. در واقع بک لینک گرفتن برای وبسایت به این صورت است که شما بعد ازسفارش بک لینک، لینک وبسایت شما در وبسایت های دیگر قرار می گیرد. این کار برای مدت محدود انجام شده و بعد از مدتی شما نیاز دارید که پول پرداخت کنید تا لینک شما باقی بماند. اما برای رپورتاژ شما یک بار هزینه پرداخت کرده و تا مدت ها لینک شما در وبسایت هدف قرار می گیرد. بنابراین از نظر زمانی و هزینه ای، رپورتاژ بسیار به صرفه تر است. 

سفارش رپورتاژ به کاروو وِبز:

تیم کاروو وِبز با تجربه ای چندین ساله در انتشار رپورتاژ برای سایت های مختلف، میتواند پروژه شما را مدیریت کند. کاروو وِبز با بررسی سایت شما و موضوع شما، و با درنظر گرفتن بودجه ی شما، بهترین کمپی رپورتاژ را برای شما شکل می دهد، تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این کمپین، ما از نوشتن محتوا تا انتشار آن در کنار شما خواهیم بود. برای اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید. 

مشاوره رایگان