• اصفهان، خیابان اشراق، نبش کوچه 9، مجتمع ادارای رمانتیک، واحد 3
  • 09134069396-03134593077

5 ابزار مهم برای یافتن کلمات کلیدی وبسایت

5 ابزار مهم برای یافتن کلمات کلیدی وبسایت

هر خدمات و محصولی در اینترنت به شیوه های متفاوتی سرچ می شود. اینکه وبسایت ما پس از جست و جوی چه عبارتی در گوگل، به کاربر نمایش داده شود بسیار مهم است. برای اینکار به رفتار خودتان به عنوان یک کاربر نگاه کنید. فرض کنید شما قصد خرید یک گوشی از اینترنت را دارید. آیا سرچ می کنید خرید موبایل؟ یا سرچ می کنید خرید موبایل سامسونگ! شاید مدل آن را هم انتخاب کرده باشید و سرچ کنید خرید گوشی سامسونگ A510 ! به عبارت هایی که کاربران سرچ می کنند تا به هدف خود برسند، کلمات کلیدی گفته می شود. یافتن کلمات کیدی باث می شود شما هزینه و زمان خود را هدر ندهید، و برای کلماتی سئو نکنید که شاید زیاد در اینترنت سرچ نمی شود. اگر اشتباه کنید، ممکن است زمان و انرژی را هدر دهید و نهایتا هیچ فروش و تماسی برای شما اتفاق نیفتد. برای یافتن کلمات کلیدی پر جست و جوی هر کسب و کاری، ابزار های زیادی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به 4 ابزار مهم بپردازیم. پس تا انتهای مقاله با کاروو وبز همراه باشید.

نکات مهم در یافتن کلمات کلیدی وبسایت:

در یافتن کلمات کلیدی اصلا به نظر شخصی خودتان اتکا نکنید. شما به عنوان صاحب هر کسب و کاری در آن زمینه تخصص دارید، طبیعتا نوع جست و جوی شما، با افرادی که با کسب و کار شما آشنا نیستند متفاوت باشد. بنابراین باید از منابع معتبر دقیقا متوجه شوید چه عبارت هایی بیشتر توسط کاربران در اینترنت جست و جو می شود. ابزار هایی که وجود دارند هیچ کدام بصورت صد در صدی به شما تعداد دقیق را نمی گویند. بنابراین یشنهاد می کنم برای یافتن کلمات کلیدی حداقل از 3 الی 4 ابزار استفاده کنید. اگر سئو کار نیستید، پیشنهاد می کنیم، یافتن کلمات کلیدی و حتی سئو وبسایتتان را نیز بدست شرکت های متخصص در این زمینه بسپارید و یا یک فرد سئو کار استخدام نمایید. قطعا این موضوع در صرفه جویی در زمان و هزینه ی شما کمک شایانی خواهد کرد. هر صاحب کسب و کاری پس از طراحی  وب سایت، برای کسب درآمد از آن نیاز دارد تا کاربرانی را به سمت آن هدایت کند و نهایتا از طریق وبسایت فروش داشته باشد، وگرنه وبسایتی که فروش نداشته باشد، عملا یک هزینه ی اضافه و هدر رفتن پول برای آن کسب و کار است.

 

نیاز کسب و کار

 

ابزار های بافتن کلمات کلیدی: 

همانطور که گفته شد ابزار های زیادی برای یافتن کلمات کلیدی معرفی شده اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از آن ها بپردازیم. فاکتور معرفی این ابزار ها برای ما این بوده است که 1- کار با آن ها ساده و قابل فهم باشد. 2- حتی الامکان استفاده از آن ها رایگان باشد. 

1- پیشنهادات گوگل: رایگان و ساده ولی بسیار کاربردی! 

به عنوان اولین ابزار میتوان خود گوگل را معرفی کرد. تعجب نکنید! بله خود گوگل و مکانی که شما سرچ می کنید یک ابزار بسیار مهم است تا شما متوجه شوید اکثر کاربران بیشتر چه چیزی را در اینترنت جست و جو می کنند. وقتی شما عبارتی یا موضوعی را در گوگل سرچ می کنید، در انتهای صفحه پیشنهادات گوگل را مشاهده می کنید. در واقع این عبارت ها، کلماتی هستند که درباره ی موضوع ما توسط کاربران دیگر نیز سرچ شده اند. بهترین کار این است که ابتدا عبارتی که فکر می کنید توسط کاربران سرچ می شود را در گوگل جست و جو کنید. سپس به انتهای صفحه رفته و پیشنهادات گوگل را نی زمشاهده کنید. تمام این عبارت ها را جایی یاد داشت کرده و حتما در مورد آن ها در محتوای خود استفاده کنید. ممکن است به جای کلمه ای که سرچ کرده اید یکی از پیشنهادات تعداد سرچ بالا تری داشته باشد. در ادامه با ابزار دیگر میتوانید چک کنید که کدام کلمه تعداد جست و جوی بالاتری در اینترنت توسط مردم دارد. بسیاری از این پیشنهادات میتواند موضوع محتوایی دیگری برای وب سایت شما باشد. 

2- ابزار رایگان google trends : 

یکی دیگر از ابزار رایگان و کاربردی گوگل برای یافتن کلمات کلیدی، گوگل ترندز است. این ابزار میزان سرچ کلمه ی کلیدی را به صورت نسبی نمایش می دهد. شما میتوانید میزان سرچ یک کلمه را بصورت نسبی در ماه های سال متوجه بشوید. منظور از نسبی این است که این ابزار به شما نمی گوید که برای مثال کلمه ی طراحی وب سایت در اصفهان، چه تعداد در ماه سرچ می شود. اما برای شما نشان می دهد که از 0 تا 100 به چه نسبت در روز ها و ماه های سال در گوگل جستجو می شود. یکی از کاربرد های این ابزار در این است که شما مقایسه کنید یک محصول و یا خدمات در کدام یک از ماه های سال بیشترین جست و جو را دارد. همچنین این ابزار وبسایت های رقیب، کلمات کلیدی مشابه و همچنین اینفوگرافیک سرچ برای شهر ها و کشور ها را نیز نمایش می دهد. همچنین شما میتوانید مقایسه ی سرچ بین یک یا چند کلمه ی کلیدی را انجام دهید. برای مثال ممکن است شک داشته باشید که در ابتدا برای خرید گوشی سامسونگ و یا خرید گوشی شیائومی وبسایت خود را سئو کنید. گوگل ترندز به شما می گوید که کدام کلمه سرچ بیشتری در گوگل دارد و این موضوع را بصورت نموداری در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مقایسه در گوگل ترندز

3-kwfinder : 

یکی دیگر از ابزاری که در یافتن کلمات کلیدی بسیار به شما کمک می کند، kwfinder.com  است. این ابزار به شما کمک می کند تا متوجه بشوید به طور میانگین هر کلمه در ماه چثدر سرچ و جست و جو می شود. استفاده از این ابزار نیاز به پرداخت دارد اما در استفاده ی اولیه به شما اجازه می دهد به مدت 1 ماه برای 20 کلمه از ابزار آن استفاده کنید. همچنین kwfinder  وبسایت های رقیب شما را نیز معرفی می کند و برای هر کلمه ای که بررسی می کنید تعدادی کلمه ی کلیدی مشابه نیز معرفی می کند. یکی دیگر از امکانات این ابزار، این است که سختی کلمه ی کلیدی برای سئو شدن را نیز به شما می گوید. 

4- ابزار ایرانی jetseo : 

یک ابزرا ایرانی که مشابه kwfinder  است و بسیار کارآیی مناسبی دارد، جت سئو است. این ابزار نیز رایگان نمی باشد اما مزیت های بسیار زیادی دارد. اول اینکه شما میتوانید نسخه ی پریمیوم آن را تهیه کنید و از امکانات جذاب آن استفاده کنید. پشتیبانی رایگان و ایرانی دارد. همچنین مشکلی از بابت پرداخت جهت خرید اکانت نیز نخواهید داشت. برای تهیه ی اکانت پریمیوم ابزار های خارجی، با توجه به تحریم هایی که وجود دارد، شما مجبور هستید که اکانت اشتراکی بخرید که این موضوع خود مشکلات خاص خود را دارد. اما جت سئو با توجه به ایرانی بودن آن مشکاتی از این دست را از شما سلب می کند. سرچ کلمه ی کلیدی، آنالیز کلی سئو وبسایت و امکانات شگفت انگیز دیگر از جمله امکانات این پلتفرم است. 

5- سرچ کنسول گوگل: 

سرچ کنسول گوگل نیز یکی از ابزار گوگل است که رایگان بوده و دید بسیار خوبی به شما می دهد تا کلمات کلیدی مهم را برای وبسایتتان تشخیص دهید. البته برای استفاده از سرچ کنسول باید مدتی از زدن وبسایت شما و معرفی آن گوگل گذشته باشد. در واقع سرچ کنسول به شما می گوید که هر صفحه ی شما با چه کلماتی در گوگل نمایش داده شده است. شما میتوانید کلمات جدید را برای هر صفحه ی خود پیدا کنید و بر روی آن کار کنید تا آن صفحه ی شما برای آن کلمه نیز جایگاه مناسب خود را پیدا کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان