ویژه‌ی دیجیتال مارکترها

آموزش اینستاگرام از مبتدی تا پیشرفته

آموزش اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا است که تعداد کاربران آن به دو میلیارد نفر رسیده است. این شبکه ی اجتماعی قدرتمند در ابتدای کار با ۱ میلیون نفر شروع به کار کرد، اما اکنون تعداد کاربرانی که ماهانه از آن استفاده می کنند، ۲ میلیار د نفر است. محبوبیت هرچه بیشتر و مخاطبان زیاد آن، ۲ ماه پیش (جولای ۲۰۲۳) بار دیگر به جهانیان اثبات شد. این اتفاق با معرفی شبکه‌ی اجتماعی جدید اینستاگرام اتفاق افتاد. تردز در ابتدای معرفی آن و در ساعات اولیه به ۱ میلیون کاربر ثبت نامی رسید.
اما قبل از هرچیزی بپردازیم به آموزش اینستاگرام . اگر فرد کاملا مبتدی هستید و قصد دارید به یک فرد خبره در کارکردن با اینستاگرام تبدیل شوید، این مقاله حتما به کار شما می‌آید. در ابتدای شروع کار اینستاگرام، افراد می توانستند عکس های خود را در آن بارگذاری کنند و یک آلبوم شخصی یا کاری بسازند. اما رفته رفته امکانات بیشتری چون ویدئو، Reel، استوری و غیره به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه شد. شما می توانید محتواهای شخصی یا کاری خود را در این اپلیکیشن بارگذاری کنید و دیگران با لایک کردن، کامنت گذاشتن و یا ارسال آن به دیگران، به محتوای شما عکس العمل نشان دهند.
معرفی اینستاگرام و فراگیر شدن آن باعث تغییرات زیادی در فرهنگ شغلی و زندگی مردم در سراسر دنیا شد. افراد می توانند تجربه های شخصی ، لایف استایل و یا تجربه های کاری خود را با حجم وسیعی از کاربران فعال به اشتراک گذارند. مردم زیادی در دنیا درآمد اولشان از اینستاگرام است. فعالیت این اپلیکیشن دنیای دیجیتال مارکتینگ را نیز دچار تحول کرد. کسب و کارها می توانستند به طور مستقیم با مخاطبن هدف و مشتریان خود ارتباط بگیرند و آن ها را جذب خود کنند. آنالیزهای رفتاری و استراتژی های دیجیتال مارکتینیگی دقیق‌تری بچینند و بازاریابی را هدفمندتر کنند.
در این مقاله قصد داریم از ساختن حساب کاربری تا روش های فعالیت و درآمد زایی در این اپلیکیشن محبوب را برای شما توضیح دهیم.

آشنایی با اصطلاحات اینستاگرام

هر شبکه ی اجتماعی دقیقا شبیه به یک جامعه است و اصطلاحات خودش را دارد. آشنایی با این اصطلاحات باعث می شود دقیق تر و سریعتر در آن جامعه رشد کنید و خود را با شرایط وقف دهید. در این قسمت قصد داریم با اصطلاحات فراروان اینستاگرام آشنا شویم. بسیاری از این اصطلاحات در شبکه های اجتماعی دیگرثی چون توییتر و لینکدین نیز مشترک است، اما بدلیل فراگیر تر بودن اینستاگرام، بسیاری اولین بار آن ها را از این اپلیکیشن شنیده اند.


الگوریتم اینستاگرام: اگر در اینستاگرام و پیج هایی که در مورد آموزش اینستاگرام هستند چرخی زده باشید، اصطلاح الگوریتم اینستاگرام را زیاد شنیده اید. همه ی پلتفرم های اجتماعی یک سری قوانینی دارند که باعث می شود درگیری افراد و کاربران با محتواهای مورد علاقه ی آن ها بیشتر شود. به این قوانین الگوریتم گفته می شود. در اینستاگرام هم چنین الگوریتم هایی وجود دارد و بصورت مستمر درحال بهبود هستند. در واقع این الگوریتم ها هستند که تعیین می کنند شما در صفحه ی home خود چه پست هایی را ببینید، کدام استوری ها جلوتر باشند و چه پست هایی در اکسپلور به شما پیشنهاد شود. شناخت الگوریتم های اینستاگرام و تابعیت از آن ها موفقیت شما را در اینستاگرام تضمین می کند.


کپشن: به توضیحاتی که زیر هر پست یا ریل خود قرار می دهید، کپشن گفته می شود. در کپشن توضیحات تکمیلی پست، آیدی پیج های مختلف و هشتگ ها قرار می گیرند. اگر با این اصطلاحات آشنا نیستید، پایین تر معرفی می شوند.


بایو: در قسمت پروفایل، زیر عکس پروفایل توضیحاتی قرار می گیرد که به آن بایو می گویند. البته افراد زیادی آن را به بیو می شناسند که تلفظ اشتباهی است. در این قسمت شما می توانید متن و لینک های مهم خود را قرار دهید.


استوری اینستاگرام: در همان سال های اول فراگیر شدن اینستاگرام، قابلیت استوری اینستاگرام به این شبکه ی اجتماعی اضافه شد. شما می توانید محتواهای ویدئویی حداکثر تا ۱ دقیقه یا عکس را در قالب استوری منتشر کنید. استوری ها ۲۴ ساعت فعال هستند و پس از آن به صورت اتوماتیک حذف می شوند.


هایلایت: شما می توانید استوری های خود را دسته بندی کرده و به صورت هایلایت در پروفایل خود نگهداری کنید. استوری هایلایت بصورت همیشگی از طریق پیج شما در دسترس است.


کلوز فرند(close friend): ;کلوز فرند به معنی دوستان صمیمی است. شما می توانید تعدادی از فالور های خود را انتخاب کنید و در لیست کلوز فرند ها قرار دهید. استوری هایی که برای کلوز فرند منشتر می شود، به دیگر فالورهایتان نمایش داده نمی شود.


رستریک کردن(restrict): این قابلیت به معنای محدود کردن است. گاهی وقت ها شما قصد دارید بدون بلاک کردن شخصی تعدادی از فعالیت های او را محدود کنید. با رستریک کردن اکانت، کامنت های شخص در پیج شما فقط برای خودش قابل نمایش است. همچنین اگر دایرکتی به شما دهد و شما آن را بخوانید، علامت سین برای او نمایش داده نمی شود.


پست های ورقه ای: در اینستاگرام می توانید عکس یا قطعه ویدئو های ۱ دقیقه ای را به صورت ۱۰ آلبوم قرار دهید. به این نوع محتوا ها، پست های ورقه ای گفته می شود.


REEL: محتوا های ویدئویی که بصورت اسلایدی نباشند در فرمت REEL منشتر می شوند. اینستاگرام با تمرکز بر روی محتواهای ویدئویی امکانات ریل را معرفی کرد. الگوریتم ریل ها به گونه ای است که بازدید بسیار بالاتری نسبت به پست های اسلایدی می گیرند. البته هر چه این ویدئو ها کوتاهتر و چالشی تر باشند احتمال ویروسی شدن آن ها بیشتر است. اینستاگرام ریلز را برای رقابت با تیک تاک معرفی کرد. راز ریلزهای میلیونی اینستاگرام را در کاروو وبز بخوانید.


فید اینستاگرام: صفحه ی اصلی اپلیکیشن به فید اینستاگرام معروف است. در این صفحه شما پست ها و محتواهای افرادی را که فالو کرده اید مشاهده می کنید. همچنین الگوریتم اینستاگرام محتواهایی را که تشخیص می دهد به آن ها علاقه دارید را در فید اینستاگرام به شما نمایش می دهد.


اکسپلور اینستاگرام: اکسپلور اینستاگرام قسمتی از این اپلیکیشن است که محتواهای مربوط به حوزه ی علاقمندی شما را به شما نمایش می دهد. این پسات ها متعلق به پیج هایی است که شما فالو ندارید. اکسپلور اینستاگرام دریچه ایست برای جذب مخاطبان هدف پیج شما و کسانی که احتمالا به حوزه ی فعالیت شما علاقه دارند.


لایو اینستاگرام: قسمت لایو اینستاگرام یکی از قسمت های جذاب این شبکه ی اجتماعی است. شما می توانید بصورت زنده با مخاطبان خود ارتباط بگیرید. بسیاری از افراد از این قابلیت برای به اشتراک گذاشتن تفریحات در لحظه ی خود استفاده می کنند، برخی لایو های آموزشی برگزار می کنند و برخی ترجیح می دهند در لایو هنرمندی کنند. فالور هایی که در آن لحظه آنلاین باشند می توانند لایو را تماشا کنند و حتی نظرات خود را بصورت کامنت منتشر کنند. لایو ها قابلیت ذخیره سازی دارند و می توانید بعد از اتمام لایو آن را بصورت یک ویدئو در پیج خود منتشر کنید.


اینسایت: insight برای پیج های بیزینسی فعال است. شما می توانید آمار های مختلف را برای محتواهایی که منشتر کرده اید از این قسمت ببینید. شما از بخش اینسایت کل پیج می توانید آمار پیج خود را در بازه های زمانی مختلف بررسی کنید. این آمار به شما در تولید محتوا و فعالیت هدفمند تر در اینستاگرام بسیار کمک می کند.


Reach: ریچ پیج و یا محتوا های مختلف به شما می گوید چند نفر به محتواهای شما دسترسی پیدا کرده اند. در این قسمت کلیه اکانت هایی که محتواهای شما را دیده اند، در بر میگیرد، حتی اگر ری اکشنی به محتوای شما نداشته باشند.


ایمپرشن: تعداد دفعاتی که هر کاربر محتوای شما را دیده است در قسمت ایمپشرشن به شما نمایش داده می شود. تفاوت ایمپرشن با ریچ این است که اگر کاربری ۱۰ بار پست شما را ببیند، ۱ ریچ و ۱۰ ایمپرشن حساب می شود.


تعامل (Engagement): به ری اکشن ها و بازخورد های مختلف کاربران به محتوا ها تعامل می گویند، لایک، کامنت، سیو و ارسال پست ها، ریپلای و لایک استوری ها و هر نوع برقراری ارتباط با کاربران دیگر به عنوان تعامل حساب می شود. این نوع تعاملات با هر محتوا است که باعث می شود الگوریتم های اینستاگرام یک محتوا را مفید و درگیر کننده تشخیص دهند و آن را برای افراد بیشتری به نمایش بگذارند.


نرخ تعامل(Engagement Rate): برای محاسبه ی نرخ تعامل هر پیج، تعداد لایک و کامنت های ۳ پست آخر را تقسیم بر تعداد فالور ها و سپس در ۱۰۰ ضرب کنید. برای محاسبه ی نرخ تعامل هر محتوا نیز، همین فرمول را برای همان محتوا بکارگیرید. اندازه گیری نرخ تعامل برای پیدا کردن پیج های مناسب تبلیغات بکار گرفته می شود. همچنین بسیاری از کسب و کارها نیز برای آنالیز محتوا های خود نیز از آن استفاده می کنند، تا علاقه ی دقیق فالور های خود را تشخیص دهند.

آموزش ساخت حساب کاربری در اینستاگرام:

اکنون کمتر کسی وجود دارد که حساب کاربری در اینستاگرام نداشته باشد. اما ممکن است برخی افراد باشند که هنوز به این شبکه ی اجتماعی ورود نکرده باشند. برخی افراد نیز در سالهای گذشته این کار را انجام داده اند و اکنون برای ساخت حساب کابری جدید با مشکل مواجه هستند. در ادامه به آموزش ساخت حساب کاربری در اینستاگرام می پردازیم.

یکی از آسان ترین کارهای دنیا، ساخت حساب کاربری در اینستاگرام است. برای این کار بعد از باز کردن اپلیکیشن بر روی گزینه create new account بزنید. در مرحله ی بعد از شما می خواهد که ایمیل و یا شماره تلفن خود را وارد کنید. در صورت ثبت نام با ایمیل، نیاز به تایید ندارید و وارد مرحله ی بعد می شوید. اما بعد از ثبت نام با شماره همراه، باید کد ارسالی را وارد کنید.
در مرحله ی بعد یک نام کاربری غیر تکراری باید برای حساب خود انتخاب کنید. پس از گذراندن این مرحله در قسمت بعد از شما می خواهد که حساب خود را به فیسبوکتان وصل کنید. البته این مرحله الزامی نیست و می توانید آن را skip کنید. در مرحله ی آخر هم از شما می خواهد افرادی را که می شناسید در صورت تمایل فالو کنید. حساب کاربری شما آماده است.

ساخت حساب کاربری در اینستاگرام

فعالسازی ورود دو مرحله‌ای در اینستاگرام

برای افزایش امنیت اکانت خود در اینستاگرام چندت نکته را توجه کنید. اول اینکه بعد از اتمام ثبت نام، حتما ورود دو مرحله‌ای را فعالسازی نمایید. برای اینکار وارد قسمت setting یا تنظیمات اینستاگرام شوید. سپس گزینه‌ی Account centre رو انتخاب کنید. وارد قسمت Password and Security شده و Two-factorauthentication رو انتخاب کنید. در این مرحله ۳ راه برای فعالسازی ورود دو مرحله‌ای وجود دارد. گزینه‌ی اول استفاده از app کمکی اینستاگرام است. روش دوم استفاده از شماره تلفن همراه و روش سوم استفاده از واتساپ شماست. با هرکدام از این گزینه‌ها که راحت‌تر هستید، تیک رو فعال و تنظیمات آن را انجام دهید.

وارد کردن تاریخ تولد در اینستاگرام:

اخیرا اینستاگرام اکانت‌هایی که تاریخ تولد آنها زیر ۱۵ سال است را بلاک می‌کند. بسیاری از افراد در هنگام ثبت نام به گزینه‌ی تاریخ تواد توجه نکرده و معمولا سن کمی را انتخاب کرده‌اند. همین موضوع باعث شده است که تعداد زیادی از اکانت‌ها در اینستاگرام مسدود شود. برای جلوگیری از این اتفاق وارد setting ایسنتاگرام شوید. سپس برروی account centre کلیک کرده و به قسمت personal detail بروید. در این مرحله بر روی گزینه‌ی Date of Birth کلیک کنید و تاریخ تولد میلادی خود را وارد نمایید.

معرفی بخش های مهم اینستاگرام:

اینستاگرام ۴ بخش اصلی دارد که بعد از وارد شدن با آن ها رو به رو می شوید. در این قسمت قصد داریم به معرفی این بخش ها بپردازیم.

فید اینستاگرام:

فید اینستاگرام همانطور که گفته شد، صفحه ی اصلی اپلیکیشن است. در این قسمت محتواهای افرادی را می بینید که قبلا آن ها را فالو کرده اید. در آپدیت اخیر اینستاگرام، الگوریتم محتواهایی را که تشخیص می دهد ممکن است به آن ها علاقه داشته باشید را نیز در این قسمت به شما پیشنهاد می دهد. همچنین در ابتدای صفحه ی فید استوری فالور های شما لیست شده اند.

فید اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام:

اگر بر روی ضره بین پایین صفحه کلیک کنید، وارد بخش اکسپلور اینستاگرام می شوید. در این ثسمت شما محتواهایی را مشاهده می کنید که الگوریتم به شما پیشنهاد داده است. الگوریتمک اینستاگرام بر اساس رفتار شما، تشخیص می دهد چه محتواهایی را می پسندید. سپس بر اساس نرخ تعامل دیگران با محتواهای شبیه به حوزه ی علاقمندی شما، بهترین آن ها را در اکسپلور شما می آورد. این کار باعث می شود کاربران حس لذت بخشی از کار با اینستاگرام داشته باشند و ساعت های بیشتری را در آن بگذرانند. اگر قصد فعالیت در اینستاگرام را دارید، با تولید محتوای مفید و جذاب می توانید به اکسپلور افرادی که به حوزه ی شما علاقمندند وارد شوید و مخاطبان خود را جذب کنید. تصویر زیر اکسپلور فردیست که احتمالا به آشپزی و رستوران علاقه ی زیادی دارد.

اکسپلور اینستاگرام

پروفایل کاربری و ویرایش آن :

اگر بر روی آیکونی که عکس پروفایل شماست کلیک کنید وارد بخش پروفایل کاربری خود می شوید. در این قسمت، بایو، هایلایت ها و پست هایی که منتشر کرده اید قابل نمایش است. با کلیک بر روی Edit Profile میتوانید این بخش را ویرایش کنید. در این قسمت می توانید ایمیل، شماره تلفن و دیگر اطلاعات خود را قرار دهید. بایو پیج خود را ویرایش کنید و عکس پروفایلتان را تغییر دهید. در قسمت پروفایل کاربری شما می‌توانید آدرس وبسایت خود، کانال تلگرامی و هر لینکی که مربوط به کسب و کارتان است را قرار دهید.
در قسمت پایین اطلاعات پروفایل هایلایت‌های شما قرار گرفته است. همانطور که در قسمت اصطلاحات اینستاگرامی اشاره شد، شما برخی از استوری‌های خود را میتوانید هایلایت کنید، تا به صورت همیشگی در صفحه شما قرار بگیرد. با استفاده از هایلایت می‌توانید اطلاعات تماس، نمونه‌کارها، رضایت مشتریان، تخفیف‌ها و غیره را دسته بندی کنید.

اعلان های اینستاگرام:

عکس قلب در پایین اینستاگرام بخش notifications یا اعلان های پیج شماست. اگر کسی محتواهای شما را لایک کند، کامنت بگذارد و یا در پست و استوری خود منشن کند، اعلان آن در این قسمت برای شما نمایش می یابد.

تجاری کردن حساب اینستاگرام:

راه‌اندازی یک پیج کاری یکی از گام‌های مهم راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. ایجاد حساب تجاری امکاناتی بود که از سال ۲۰۱۶ برای اینستاگرام فراهم شد. برای حساب های تجاری امکانات بسیار مناسبی در نظر گرفته شده است. اگر قصد دارید از اینستاگرام کسب در آمد کنید بهتر است حساب خود را تجاری کنید. آمار های مختلف پیج اعم از ریچ اکانت و محتوا ها، ایمپرشن و آمار های بسیار مفیدی در داشبورد پیج های بیزینسی قابل دسترسی است. برای تجاری کردن حساب کاربری وارد قسمت edit profile شوید. سپس بر روی گزینه ی Switch to Professional Account بزنید. بعد از انجام یک تنظیمات ساده حساب شما به تجاری تبدیل می شود.

دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از کانال های بسیار پر بازده برای بازاریابی است. کسب و کارهای کوچک و بزرگی در اینستاگرام وجود دارند که با فعالیت اصولی درآمد های چشمگیری دارند. برای انجام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام، باید استراتژی های بخصوصی را اتخاذ کنید تا بتوانید نتیجه ی مطلوب را از این شبکه ی اجتماعی پر بازده بگیرید. برای گرفتن بهترین نتیجه سعی کنید چک لیست کارهای زیر را به دقت انجام دهید:

  • مخاطب هدف خود را بشناسید: قبل از فعالیت کاری در اینستاگرام بصورت دقیق مشتریان و مخاطبان هدف خود را آنالیز کنید. شما قرار است چه کسانی را جذب کنید؟ روحیات، رنج سنی، جنسیت و علایق آن ها را بشناسید و لیست کنید.

  • تقویم محتوایی داشته باشید: قبل از شروع و بر اساس روحیات مخاطبان خود، یک تقویم محتوایی شکل دهید. در این تقویم محتوایی بصورت دقیق بنویسید که قرار است هر روز چند استوری، پست و ریلز منشتر کنید و موضوع هر یک را درج کنید.


    تولید محتوای هدفمند انجام دهید: فراموش نکنید که اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی سرگرم کننده است. با در نظر گرفتن این موضوع و با توجه به مخاطبان هدف خود، سعی کنید محتواهای جذاب، سرگرم کننده و مرتبط با کسب و کار خود تولید کنید. در تولید محتوا فقط فروش و پول را در نظر نگیرید. برای وقت مخاطب خود احترام قائل شوید و محتوایی تولید کنید که در عین سرگرم کردن او، ارزشی به او اضافه کنید.

  • حضور مستمر داشته باشید: برای موفقیت در اینستاگرام باید به صورت مستمر و منظم فعالیت کنید. جدای از آن که الگوریتم های اینستاگرام به فعالیت کم، بی برنامه و جسته گریخته کمکی به دیده شدن نمی کنند، افراد نیز شما را به زودی از یاد می برند. به این فکر کنید که رقبای شما هر روز و هر ثانیه در حال فعالیت هستند و مشتریان شما را به راحتی برای خود جذب می کنند.

  • به گرافیک پیج توجه کنید: انتشار عکس ها و ویدئو های با کیفیت در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است. سعی کنید گرافیک پیجتان زیبا و دارای حس خوشایندی باشد.

  • بایو را جدی بگیرید: بایو پیج جایی است که شما را در کسری از ثانیه معرفی می کند. سعی کنید خیلی کوتاه بگویید که هستید و قرار است چه کاری در این پیج انجام دهید. نکته ی طلایی این است که با ارجاع مخاطبان به یک هایلایت یا پست، آن ها را در پیج خود نگهدارید تا زمان بیشتری برای جذب آن ها داشته باشید.

  • تبلیغات را فراموش نکنید: تبلیغات رشد شما را سریعتر می کند. اینکه به اکسپلور اینستاگرام دلخوش باشید شاید سالها طول بکشد تا به هدفتان برسید. با بررسی درست پیج های تبلیغات و تبلیغات منظم و هدفمند، می توانید ره صدساله را چند ماهه بروید.

  • آموزش ببینید: برای فعالیت درست در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی آموزش ببینید. آموزش در هزینه و زمان شما صرفه جویی می کند. شما آنقدر زمان ندارید که سعی و خطا کنید.

تولید محتوا در اینستاگرام

شما با استفاده از تولیدمحتوای مفید در اینستاگرام می‌توانید بدون هزینه افراد زیادی را با خود و کسب و کارتان آشنا کنید. هرچقدر دنبال کننده‌های شما، محتوای شما را بپسندند، آن محتوا بیشتر وایرال شده و افراد بیشتری را به سمت شما هدایت می‌کند.
به طور کلی در اینستاگرام به دو روش ریلز و پست ورقه‌ای می‌توانید محتوا تولید کنید. ریلز ها فقط بصورت ویدئو هستند و باید زمان آن‌ها زیر ۹۰ ثانیه‌باشد. البته ویدئو با زمان‌های زیاد و حتی چند ساعت هم می‌توانید در اینستاگرام تولید کنید. اما این محتواها در قالب ریلز منتشر شده اما خواص آن را ندارند. برای پست های ورقه‌ای شما می‌توانید به صورت عکس‌های اسلایدی(۱۰ عدد) و یا حداکثر ۱۰ ویدئو ۱ دقیقه‌ای آپلود کنید. اما محتواها چطور باشند تا بیشترین جذب را داشته باشند؟

تولید محتوای اکسپلوری در اینستاگرام:

‍تقریبا همه‌ی افرادی که پیج کاری در اینستاگرام دارند، بدنبال ورود محتواهای خود به اکسپلور اینستاگرام هستند. برای تولید محتوای اکسپلوری در اینستاگرام باید به چند نکته دقت کنیم. اول از همه خود محتواست. طبق گفته‌ی خود اینستاگرام محتواهایی که بیشترین انگیجمنت را بگیرند، احتمال ورود آنها به اکسپلور بیشتر است. منظور از انگیجمنت بالا این است که ابتدا فالورهای شما بیشترین تعامل را با پست داشته باشند. برای اینستاگرام اولویت به ترتیب با لایک، سیو، ارسال به دیگران و سپس کامنت است. برای اینکار شما باید با توجه به روحیات مخاطب هدف پیج خود، محتوایی تولید کنید که مشکلات و سوالات ذهن او را برطرف کند. در تولید محتوا برای پست و ریلز زیاد به فکر فروش محصول و خدمات نباشید. با آموزش ترفندها و نکات کاربردی می‌توانید بیشترین لایک را بگیرید. اگر محتوای شما به درد بخور باشد، فالورها آن را سیو کرده و برای دیگران نیز ارسال می‌کنند. احتمالا بعد از ورود به اکسپلور نیز همین اتفاق برای محتوای شما می‌افتد و آن وایرال میشود. هرچقدر هم محتوای شما درگیر کننده باشد احتمالا با کامنت‌ها و سوالات آن‌ها رو به رو خواهید شد.

نکات دیگری که برای تولید محتوای اکسپلوری باید رعایت کنید انتخاب کاور مناسب برای پست و همچنین کپشن نویسی درست است. برای کاور یک تیتر جذاب بنویسید و از نطر گرافیکی آن را حرفه‌ای طراحی کنید. کاور و رنگ المان ‌های آن باید به‌گونه‌ای باشد که کاملا از بیرون(درون اکسپلور) خوانده شود. برای تولید محتوای بهتر در اینستاگرام سعی کنید از ابزارهای تولید محتوا کمک بگیرید. در کپشن نویسی نیز سعی کنید اطلاعات مفیدی مربوط به پست خود قرار دهید. همچنین در قسمت‌های مختلف کپشن و حداکثر ۳ بار آن را تکرار کنید.

تاثیر اینستاگرام در سئو وبسایت

شاید برایتان باور ناپذیر باشد اما اینستاگرام می‌تواند بر روی سئو و بهینه سازی وبسایت شما نیز تاثیر بسیار بالایی بگذارد. همانطور که در این مقاله خواندید، در پیج های بیزینسی شما قادر خواهید بود آدرس وبسایت خود را در بیوگرافی پیج خود قرار دهید. این لینک از نوع فالو بوده و به طور مستقیم بر روی سئو وبسایت شما تاثیر می‌گذارد. یکی از کانالهای مهمی که سئو کاران برای گرفتن لینک خارجی بر روی آن تاکید دارند، لینک از شبکه‌های اجتماعی است. هرچه در شبکه‌ی اجتماعی خود فعال تر باشید، این تاثیر بیشتر می‌شود. اینستاگرام نیز یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار پر بازدید است و شما می‌توانید به عنوان یک سوشال سیگنال برای وبسایتتان بر روی آن حساب ویژه‌ای باز کنید.
برای پیج‌های اینستاگرامی فروش محصول وبسایت می‌تواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد. شما می‌توانید با بازاریابی و تولید محتوا در پیج اینستاگرامی خود مخاطبین هدف خود راجذب کنید. سپس در کنار آن با راه اندازی فروشگاه اینترنتی، مشتریان را برای نهایی کردن خرید به سمت وبسایت خود هدایت نمایید. این کار باعث می‌شود در وقت خود صرفه‌جویی و فروش بیشتری را تجربه‌کنید. از طرفی مشتریان شما نیز معطل نشده و قطعا خرید لذت بخش‌تری را تجربه می‌کنند.

اتصال پیج اینستاگرام به گوگل

آیا میدانستید، بدون داشتن حتی وبسایت، می‌توانید پیج خود را در کلمات مربوط به کسب و کارتان، در نتایج گوگل به رتبه‌های برتر برسانید. شاید خودتان هم قبلا با این صحنه رو به رو شده باشید که چیزی را در گوگل سرچ کنید و با پیج هایی از اینستاگرام در رتبه‌‌های برتر رو به رو شوید. اگر در پیج خود به صورت منظم محتوای مفید تولید کنید این اتفاق به راحتی می‌افتد. البته ما در مقاله‌ی طریقه‌ی اتصال پیج اینستاگرام به گوگل، روش این کار را به طور کامل شرح داده‌ایم.

سخن آخر:

اینستاگرام محبوب ترین و معروف ترین شبکه ی اجتماعی در ایران و جهان است. کاربران زیادی در این شبکه ی اجتماعی وجود دارند و بهترین مکان برای بازاریابی و برند سازی، شلوغ ترین مکان است. با آموزش اینستاگرام و فعالیت اصولی در آن می توانید سریعتر به اهداف مارکتینگ خود برسید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. نظرات شما قطعا به ما در ادامه ی مسیر کمک شایانی می کند.

نویسنده

حامد نیرومند

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button