ویژه‌ی مدیران

طریقه‌ی انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

با یک جستجوی ساده در گوگل و شبکه‌های اجتماعی، متوجه خواهید شد که افراد و شرکت‌های زیادی وجود دارند که در زمینه‌ی طراحی سایت فعالیت می‌کنند. ‌با بررسی دقیتر متوجه می‌شوید که تقریبا مزیت رقابتی اکثر آن‌ها نیز یکسان است. همه‌ی آن‌ها معتقدند وبسایت حرفه‌ای طراحی می‌کنند، پشتیبانی دارند، آموزش کار با سایت را می‌دهند و غیره. حال کارفرمایی که قصد سفارش طراحی سایت دارد، چطور باید در میان این هیاهو یک تیم یا شرکت را برای طراحی سایت انتخاب کند؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم.

گام اول : قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت

قبل از اینکه اقدام به تماس و تلاش برای انتخاب شرکت طراحی سایت کنید، ابتدا کارهای زیر را انجام دهید:

  • هدف گذاری کنید: قصد شما از راه اندازی وبسایت مجموعه چیست؟ آیا صرفا قصد دارید یک وبسایت داشته باشید یا برنامه‌ی درآمدی برای آن دارید؟ اگر بی دلیل است که بنظر من دست نگه دارید، اما اگر برنامه‌ی درآمدی دارید آن را بنویسید. در ادامه کارشناسان شرکت طراحی سایت می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.
  • امکاناتی که نیاز دارید در وبسایت شما وجود داشته باشد را بنویسید.
  • ۲ الی ۳ وبسایت که امکانات و طراحی آن‌را میپسندید، انتخاب کنید.
  • بودجه‌ای را که برای طراحی سایت در نظر گرفته‌اید را نیز مدون کنید.

حال با این اطلاعات بدنبال شرکت طراحی سایت مناسب بگردید. با استفاده از اطلاعات بالا بهتر می‌توانید شرکتی که نزدیک به خواسته‌های شما باشد را انتخاب کنید. در ادامه نیز، برای مذاکرات، کار آسان‌تری خواهید داشت.

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

برای انتخاب بهترین شرکت یا فرد(تیم) طراحی سایت ابتدا فیلترهایی را برای خود قرار دهید. برای مثال آیا برای شما مهم است که مجموعه‌ی مقابل حتما در شهر شما باشد یا خیر؟ آیا رسمی بودن آن برای شما مهم است یا خیر؟ و بعد از اینکه فیلترها را تعیین کردید، اقدام به جستجو کنید. برای مثال اگر در اصفهان هستید، عبارت طراحی سایت اصفهان یا بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان را جستجو کنید. همچنین در شبکه‌های اجتماعی نیز به سعی کنید براساس فاکتورهای خود، چند شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید. بعد از این کار، آیتم‌های زیر را برای هر شرکت طراحی سایت بررسی کنید.

۱- بررسی صحت وجود شرکت(تیم) طراحی سایت

بسیاری از افراد خود را یک تیم و یا شرکت طراحی سایت معرفی می‌‌کنند. اما همانند بسیاری از شغل ها، در زمینه‌ی طراحی سایت نیز کلاهبرداری زیادی اتفاق می‌‌افتد. پس بهتر است قبل از هر چیز از صحت و سقم صحبت‌های طرف مقابل اطلاع کسب کنید. بهتر است برای اطمینان، با شرکت‌‌های رسمی کار کنید. اگر هم شرکت رسمی نیست، حداقل دارای یک دفتر فیزیکی باشد.

۲- بررسی رزومه و سابقه‌ی مجموعه‌ی مقابل

اینکه تیم و شرکتی که قصد همکاری با آن‌ را دارید، چه رزومه‌ای دارند، مهم است. برای بررسی این موضوع، سطح مشتریان قبلی آن‌ها را بررسی کنید. در صورت امکان با آنها ارتباط بگیرید و از نوع همکاری با آن‌ها مطلع شوید.

۴- بررسی نمونه‌کارها

نمونه‌کارهای تیم مقابل را بررسی کنید. آیا سبک کاری آن ها به چیزی که شما در مرحله‌ی اول در نظر گرفتید، شبیه است؟ به این فکر کنید که خروجی پروژه شما نیز، در همان سطح نمونه‌کارها، بخصوص آخرین نمونه کارهای هر مجموعه است.

۵- از مشاوره‌ی رایگان آن‌ها استفاده کنید

مشاوره‌ی رایگان شرکت‌ها، سطح دانش آن‌ها را مشخص می‌کند. شما می‌توانید با مشاوره گرفتن از شرکت‌های انتخابی خود، سطح اطلاعات هر یک را با یکدیگر مقایسه کنید.

۶- نوع پشتیبانی و مدت آن را بررسی کنید

همه‌ی افرادی که در زمینه‌ي طراحی سایت فعالیت می کنند، به داشتن پشتیبانی تاکید دارند. اما برای اطلاع دقیق و ایجاد شفافیت حتما سوال کنید در مدت پشتیبانی چه کارهایی انجام می دهند. حتما این موارد را در قرارداد طراحی سایت نیز قید کنید. همچنین مدت زمان آن را نیز توافق و ثبت کنید.

۷- قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت نیز یک آیتم بسیار مهم است. حتما بررسی کنید که ابتدا با بودجه‌ای که در مرحله‌ی اول در نظر گرفته‌اید چه شرکت هایی را باید انتخاب کنید. سپس در میان شرکت هایی که متناسب با بودجه‌ی شماست، ببینید کدام ارزنده‌تر است. با چیدن ۶ مرحله‌ی قبل کنار هم و مقایسه‌ي قیمت‌ها، احتمالا می توانید تصمیم‌گیری دقیقی انجام دهید.

نویسنده

حامد نیرومند

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button