• اصفهان، خیابان اشراق، نبش کوچه 9، مجتمع ادارای رمانتیک، واحد 3
  • 09134069396-03134593077

طریقه ی گرفتن اینماد برای وب سایت

طریقه ی گرفتن اینماد برای وب سایت

خرید اینترنتی مدت زیادی نیست که در ایران رونق گرفته است. به خصوص بعد از اپیدمی کرونا، این موضوع با شدت بیشتری رشد کرد. 10 سال پیش اگر چیزی را از اینترنت خریداری می کردی، قطعا با گارد بقیه ی افراد اطرافتان مواجه می شدید، که چطور اعتماد کردی!؟ اما با رشد فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی، اعتماد مردم به این فضاها بیشتر شد. امروزه علم آنها نیز برای خرید اینترنتی بیشتر شده است. یکی از موضوعاتی که اکثر افراد برای خرید از یک وبسایت چک می کنند، وجود نماد الکترونیکی یا همان اینماد است. اگر در وبسایت خود فروش محصول دارید، بهتر است اینماد را برای آن ثبت کنید، تا تغییر در میزان فروش وب سایت خود را احساس کنید.

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک (E-Namad) نشانه‌ایست که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب‌وکارهای مجازی ارائه می‌شود. این نماد اعتماد به وبسایت های فروشگاهی اعطا می گردد و اگر وبسایت شرکتی و خدماتی دارید نیازی به گرفتن اینماد ندارید. اینماد باعث می شود هویت صاحب کسب و کار آن وبسایت احراز گردد و مخاطبان با اعتماد بیشتری اقدام به خرید کنند. اگر در وبسایتتان نیاز دارید که درگاه پرداخت داشته باشید، یکی از آیتم هایی که باید در وبسایت شما وجود داشته باشد، نماد اعتماد الکترونیکی است. البته برای درگاه پرداخت زرین پال نیازی به داشتن اینماد ندارید. جهت آموزش دریافت و فعالسازی درگاه پرداخت اینترنتی در وبسایت وردپرسی اینجا کلیک کنید.

انواع مختلف اینماد :

در حال حاضر فقط دو نوع اینماد داریم. یعنی فعلا اینماد تک ستاره و اینماد دوستاره  به صاحبان وبسایت اعطا می گردد. تعداد ستاره های بیشتر، اعتبار بالاتر آن وب سایت و صاحب آن را می رساند. تنها تفاوت اینماد تک ستاره و دوستاره، گواهینامه ی ssl است. یعنی اگر وبسایت شما از امنیت کافی برخوردار باشد، شما می توانید اینماد دو ستاره دریافت کنید.

شرایط گرفتن اینماد :

برای گرفتن اینماد شما باید یک وبسایت فروشگاهی داشته باشید. در وبسایتتان، حداقل یک محصول باید وجود داشته باشد. برای محصول قیمت و توضیحات کامل را قرار دهید. دامنه ی وبسایت باید به نام مالک آن ثبت شده باشد. برای شخص حقیقی، باید حتما شخص بالای 18 سال باشد و اگر جنسیت آن مرد هست، باید پان خدمت داشته باشد. برای شاخاص حقوقی نیز، اینماد به نام مالک وبسایت صادر می گردد.

مراحل ثبت نام و دریافت نماد الکترونیکی:

جهت فعال‌سازی نماد اعتماد ابتدا وارد لینک سایت https://reg.enamad.ir/Panel شوید و بصورت حقیقی و یا حقوقی ثبت‌نام کنید. پس از ثبت اطلاعات کدی نمایش داده می‌شود، که باید کد را با شماره همراه خود از طریق پیامک به شماره نماد ارسال کنید. نکته ی مهم این است که شماره ای که با آن برای دریافت اینماد اقدام می کنید، باید بنام مالک وب سایت باشد. پس از آن به بخش تکمیل اطلاعات رفته و مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. برای کاربران حقیقی تصویر کارت ملی و شناسنامه و کاربران حقوقی تصویر روزنامه رسمی و اساسنامه‌ای که در آن آدرس درج شده است را آپلود کنید.در مرحله بعد در بخش تکمیل اطلاعات، زیر منوی تکمیل فرم اطلاعات را انتخاب نمایید و آدرس و کد پستی و شماره تماس را وارد نمایید. اطلاعات وارد شده می‌بایست در ادامه فعال‌سازی اینماد احراز شود. شماره موبایل از طریق ارسال پیامک و شماره ثابت از طریق تماس با تلفن گویا تایید می‌شود. در انتهای صفحه پس از ثبت نام دامنه، باید اعتبارسنجی آدرس انجام شود. نام شهر را انتخاب کنید و سامانه اعتبار سنجی آدرس را بر روی پست قرار دهید و دکمه نارنجی رنگ اعتبار سنجی آدرس را بزنید. پس از آن وارد صفحه‌ای می‌شوید که می‌بایست هزینه ارسال پست به شهر خود را به مبلغ ۲۰ هزار تومن پرداخت کنید. با این کار یک بسته پستی حاوی یک تعهدنامه جهت احراز آدرس، برای شما ارسال می‌گردد. می‌توانید تا زمان ارسال نامه پستی ادامه روند نماد را پیگیری کنید. در انتهای همین صفحه به شما یک نام کاربری و رمزعبور نمایش داده می‌شود. با این اطلاعات در سایت خود یک اکانت به عنوان مشتری ایجاد کنید تا مسئولان اینماد با این نام کاربری و رمزعبور مراحل خرید را در وب‌سایت شما بررسی می‌کنند. خب حالا وارد منوی مدیریت کسب‌وکار شوید و تمامی مراحل را به ترتیب انجام دهید. در این صفحه هر دکمه‌ای که به رنگ نارنجی نمایش داده می‌شود را کلیک و تکمیل کنید. در این مرحله، اینماد برای آن که مطمئن شود دامنه در اختیار شما قرار دارد، یک ایمیل به آدرس info@domain.ir ارسال می‌کند. کافی است کد ارسال شده به این ایمیل را در این بخش وارد کنید تا تایید شود. در مرحله بعد فرم نظرسنجی را پر کنید. پس از انجام چک لیستی که مرحله به مرحله در اختیار شما قرار می‌دهد، نوبت به پرداخت هزینه می‌شود. چندسالی است که هزینه دریافت اینماد ۱۷۵۰۰۰ تومان می‌باشد. پس از پرداخت هزینه نماد اعتماد الکترونیکی، ای نماد صادر می‌شود و کد آن در اختیار شما قرار داده خواهد شد. کد نماد اعتماد را در فوتر سایت خود قرار دهید، تا لوگو نماد در سایت برای کاربران نمایش داده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان